SÜRAT VE FELAKET

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar hemen hergün ulusal görsel ve yazılı basından sürat ve kuralsızlık nedeni ile olan kazaları ve yitirdiğimiz insanların geride kalanlarını üzüntü ile okuyor ve izliyoruz.

 Her yıl binlerce insanımız ölüyor, yaralanıyor hatta sakat kalıyor.

Bunu önlemek için ne yapıyoruz?

Hiçbir şey...

 Uzağa gitmeyin Marmarise bakın. Sokaklara araçlar hızlı gitmesin diye manialar koymuşlar, en iptidai usulde trafik yavaşlatılıyor sanılıyor ama yeni çağ jeepleri umursamıyor bile bu maniaları.

Birde İl ve İlçeler arası yollarda ters durup radarla hız kontrolü yapan emniyet mensupları var.

El insaf...

 

Bu trafik yanlız bizde yok, hastalandığınız zaman eczaneye koşup aldığınız o ilaçları icat edenlerin ülkesinde de var. Bir bakıp görmek lisan bilmeseniz dahi çok mu zor?

Geçenlerde de yazmıştım, Avrupa'da bazı ülkelerde milyonlarca kamera var, evet yanlış anlamadınız milyonlarca. Bu kameralar kırılmıyor, kurşun işlemiyor ve anında çektiği resmi merkeze gönderiyor. Kuralı çiğneyip sürat yaptığınız an resminiz merkezde. En fazla bir hafta içinde resminizle birlikte para cezası adresinizde. Evde yoksanızda almış sayılıyorsunuz. 

Pamuk eller cebe...

Ne kadar zengin olursanız olun pamuk el çok acıtacaktır bu da bir gerçek.

Ayrıca bir yıl içinde alacağınız ceza puanları sizi trafikten bile men edebilir, uygulamazsanız hapse dahi girebilir sabıka sahibi olabilirsiniz.

O cepleri Euro dolu Avrupalı altındaki en kalın Mercedesle nasıl gidiyor bir görseniz. İnip yürüse belki daha hızlı gider.

 

Hayatları kurtarmak için böyle bir imkan, hemde bugün artık çok ucuza varken yerlere engeller döşemek hayret edilmeyecek bir iş değil.

 

İnsanın aklına yine seçimlerde tırnağa sürülen mürekkep geliyor...

 


İzlenme: 520
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR