SÜPER KUPA REZALETİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Cumartesi akşamı Konya'da oynanan ve Süper Kupa adı verilen Beşiktaş-Galatasaray maçı rezaletini sanırım Türkiye içinde ve dışında milyonlarca insan izledi.

Öyle zamanlar oldu ki Galatasaray kalecisi Muslera bile kızgınlığını seyircilere el ve kol hareketleri ile belli etti.

Tribünlerden, içeri nasıl sokuldu ise, ateş yağıyordu. Bu durumda içeri girerken üst arayan güvenlikleri bir saat bile tutmamak lazım aksi halde bu iş bitmez.

Bu iş istihdam yaratmak için yaratılan güvenlik işi değildir, bu iş tamamen Özel Harekat Polisi işidir, aksi halde can kaybını mı bekleyecek devlet?

Federasyon veya kulüplere de ihale etmemek lazım, bu olay kriminal bir suçtur ve Federasyon veya Kulüpler bu suçu önleyecek bilgileri yok.

Gördüğümüz gibi bazı kişi ve küçük guruplar aba altından devlete sopa gösteriyorlar.  Bunlar büyümeden önlenmelidir aksi halde gelecek nesillere çok kötü şekilde örnek olacak ve sari hale gelecektir.

Böyle spor olmayacağını bunlara kim gösterecek?

Bir takım laflarla kanunlar değiştiriliyor ama gördüğünüz gibi değişen hiçbir şey yok. Türkiye Süper Kupasında tribünlerden ateş yağıyor ve dünya izliyor.

Spor Bakanı kendiside orda görüyor acaba ne yapacak? Bekleyelim bu bir başka maçta tekrarlarsa anlarız birşey yapılıp yapılmadığını.

Aynı trafik gibi, heryerde şikayet ederiz, yılda binlerce ölü ve yaralı var ama çare yoktur.

Gençleri kendi kafa ve inançlarına göre eğitip kamunun içine sokuyorlar diye kızıyoruz ama spor sahalarında bu gibi dehşet yaratıp gelecek nesillere kötü örnek olanlara hiçbir şey yapmıyoruz. Yapıyorsak ne yapıyoruz? Devlet bunu açıklamalı, basın bunun için var.

Almanya'da da olmuştu benzer hadiseler 20-30 yıl önce. Tribünlerde bayraklar yakılmıştı, meşaleler atılmıştı sonra ne oldu? Kökünü kuruttular hemde kanunlara uygun olarak. Tribünlere sivil polis soktular ve tribünlerde kanunsuz hareket yapanları stadyumdan çıkana kadar takip ettiler ve çıkınca bir telsizle hemen yakalattılar. İnanın kökü tamamen kurudu.

Yani devlet isterse yapabiliyor...

Herzaman söylediğim gibi böyle zayıf bir muhalefet ile bu kadar oluyor. Bundan fazlası yok...


İzlenme: 622
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR