SUÇLU SİZSİNİZ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar ne demek Türk kökenli? Anası , babası veya kan bağı Türk demektir.  1.ci jenerasyonu 1961 yılında davul zurna ile Almanya'ya gönderildiler. Sonra Türkiye 70 cente muhtaçken zamanın Başbakanı merhum Ecevit Almanya’ya gidip işçilerden Türkiye'ye para göndermelerini rica etmedi mi? Bu nedenle Almanya'nın hemen her tarafına Türk Bankaları açılmadı mı? Hala duruyorlar torpilli banka memurları gitsin diye.

Türkiye bu Türk kökenli işçilere 55 yıldan beri bugüne kadar ne verdi?

Şimdi Almanya ve Avrupa'da 3,5 Milyon ataları Türkiye'den gelmiş insanlar var. 3.cü jenerasyon orda doğmuş, büyümüş, eğitim almış ve bir baltaya sap olmuş. Büyük çoğunluk ne Türkçeyi doğru konuşabiliyor, ne Türk tarihini biliyor, ne de dedelerinin mezarını. Alman vatandaşlığını seçmişler.

Kimi doktor olmuş, kimi milletvekili, savcı, avukat, profesör, mimar, mühendis, polis, profesyonel futbolcu, ustabaşı gibi çeşitli meslek sahipleri.

Pekiyi de Türkiye bu 3. cü jenerasyona ne verdi, ne bekliyor?

Ben size söyleyeyim, HİÇBİR ŞEY...  Evet zorluktan başka hiçbir şey. Zaten bunların Türkiye ile fazla ilgileri de yok.

Geçen gün Almanya'da büyük bir alışveriş zinciri kasasında para ödeyeceğim, göğsünde "GÜLER" yazan kasiyere geldiğimde Türkçe "merhaba" dedim. Başını kaldırdı baktı ve "Guten Tag" dedi. Yani Almanca cevap verdi. 25 yaşlarında bir kadın Türkçeyi rahat ve düzgün konuşamıyor.  Türk amatör takımlarının maçlarına gidin çocuklar her şeyi Almanca tartışıyorlar.

Şimdi siz kalkıpta kimin kanını labaratuvara göndereceksiniz? Alman Silahlı Kuvvetlerinde Subay ve Astsubay olan "Türk kökenliler!" ne olacak? Türk kökenli oldukları için emir aldıklarında Türklere ateş etmeyecekler sanıyorsanız, aldanıyorsunuz.

Mesut Özil'in Alman Milli takımı ile Türkiye'de Türkiye'ye attığı gol gibi.

Ey siyasiler, Alman Meclisinde Ermeni soykırım kabul önergesini veren Alman Federal Milletvekili Cem Özdemir değil, asıl suçlu sizsiniz.

1961 den beri bu ülkeyi yönetenlerin tamamı suçludur.

Tarih sizi affetmeyecektir. Kendi insanlarınızı döviz göndersin diye yolladınız ve "saldım çayıra, mevlam kayıra" dediniz...Şimdi kan testi yaptırmaktan bahsediyorsunuz...

Derler ya....!


İzlenme: 908
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR