SUÇLU KİM ?‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar akşam bazı televizyon kanallarında konuşan yüksek rütbeli subayları, Profesörleri, hukukçuları dinliyorum inanın şaşırmamak elde değil.  Belki hatırlarsınız  burada birkaç defa yazmıştım GATA'dan Ordu'lu bir Prof. Dr. Albay'ın Şizofreni'ye yardımcı ilaç bulduğunu ve bunu AB'nin de inceleyip yazılı olarak kabul ettiğini ama Prof. Uzbay'ın milyar dolar olan patenti satmayıp Türkiye'de kalmasını istediğini, sonrada Casusluk davasında tutuklanıp İzmir’de Cezaevine konduğunu yazmıştım. Bu Tayfun Uzbay isimli Profesörü oldukça iyi tanırım, koyu bir araştırmacıdır. Ne casusluk, ne siyasetle uzaktan yakından en ufak ilişkisi olmadığını çok iyi biliyorum. Buna rağmen 8 ay hapis yatırdılar. Sonra çıktı ve GATA’dan istifa etti. Şimdi ordan aldığı maaşın çok çok üstünde kazanıyor ve başka bir Üniversitede görev yapıyor. Sanıyorum yakında Amerika veya Almanya'da bir Üniversiteye öğretim görevlisi olarak gidecek.

 

Bu insanları bu şekilde kaybettik.

Neymiş Fettullah Gülen miş. Mehdi veya kim olursa olsun bu zamanda 21.ci yüzyılda elalem uzayda göbek atarken bir İlkokul mezunu Profesörleri, Hukukçuları, Generalleri hatta devleti yöneten siyasileri nasıl ve hangi sebeple olursa olsun etkileyebiliyorsa demek eğitim sisteminde kökünden yanlışlıklar var demektir.

Bunu zaten hep yazdık, söyledik.

Asıl önemli olan bu eğitim sistemini derhal kökten değiştirmektir. Generalin, Hukukçunun, Profesörün bir İlkokul mezunu vaiz'den emir almasını önlemektir.

Bu durumları yaşamak bile büyük zul'dür.

Artık ülke içinde ve dışında kavga üslubunu bırakıp yaraları sarmak ile uğraşılmadığı sürece bu sefer başka bir yerden delik açılacaktır.

Türk Silahlı Kuvvetlerini fabrika ayarlarına getirerek ve tam Profesyonel hale sokarak büyük bir ilerleme kaydedilebilir ancak Milli Eğitim sistemini de kökünden yapılandırmak hatta beni affedin, kezzapla temizlenip sonra da dezenfekte edilmesi en gerekli yapılacak işlerin başında gelir.

Sınav sorularının çalınması ve tüm eğitim sistemi geçen gün teşebbüs edilen darbenin esas sorumlusudur. Unutmamamız gereken en önemli şey çalan kadar çaldıranın da suçlu olduğudur.

Avrupa Birliğine üye olmak isteyen Nato üyesi bir ülkede eğer herşey gerektiği gibi kontrol altında tutulsaydı bu gibi şeylerin olmasını bırakın düşünülmemesi gerekirdi.

Bu işin tartışılacak en ufak bir kısmı dahi yoktur, eğer bir İlkokul mezunu bu kadar mürekkep yalamış insanın hayatlarına hükmedebiliyorsa o zaman kusur Amerika veya AB de değil mürekkeplerin sahteliğindedir.  


İzlenme: 653
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR