ŞOV YAPILIYOR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bakıyorum Marmaris Blueport isimli alışveriş merkezine ön ve arka girişlerine dedektör konmuş, birde güvenlik oturmuş bakıyor. Aşağı garaja inerseniz orda da bir güvenlik giriş yapan arabanın altına ayna ile bakıyor, birde bagajı açıp içine bakıyor.

Kipa'ya dışardan girer ve diğer kapıdan alışveriş merkezine girerseniz kontrol yok.

Bu arkadaşlar bu işi yaparken bir uzmana sormuyorlar mı?  Teröristleri bu kadar aptal mı sanıyorlar? Eğer halkı gerçekten korumak istiyorsanız o zaman doğru yapın, şov yapmayın, böyle koruma olmaz. Tam tersine turist bile kanmaz bu şova.

Arabanın bagajına bakıyor ama bomba cebinde veya arabanın içinde ise girebilir...

Bunun caydırıcılığı sadece geri zekalılar için olacak...

Bu gibi kontrolları ya tam dört dört yapacaksınız, ya da hiç yapmayacaksınız. Bu gibi acemice kontrollerin faydadan çok zararı olur.

Eğer istihdam yaratmak içinse, verin sivil elbiseleri ve gerekli hüviyeti,  içerde dolaşsınlar  çok daha etkili olurlar.

Her zaman olduğu gibi hemen sen nerden biliyorsun demeyin önce tarafsız olarak okuyun, herşeye itiraz etmeyin, yazdıklarım sadece insanlarımızın emniyeti ve ülke menfaati içindir , herhangi şahsi bir menfaatim yoktur tam 39 yıl bu mesleğin içinde dünyanın hemen her yerinde görev yaptım, işkembeden atmıyorum.

Aslında devlet bu konuda bir kanun çıkarıp bu gibi koruma durumlarının bağlı bulundukları Emniyet Müdürlükleri tarafından kontrolleri ile gerekli tavsiyelerin yapılmasını sağlamalı.  Her önüne gelen kafasına estiği gibi istihdam yaratmak için bir dedektörle birde güvenlik koyup binayı koruduğunu  sanmamalı. Bu iş Emniyetin eğitimli uzmanlarının tavsiye ve talimatları ile yapılmalıdır.

Bu iş çocuk oyuncağı değildir.

Türkiye Cumhuriyeti hükumeti her fırsatta bütün dünyaya terörle nasıl mücadele ettiklerini, nasıl şehitler verdiklerini heryerde söylüyor, ondan sonra gelin bakın alış veriş merkezlerine teröre karşı nasıl korunuyor.  Bunu hemde turistik yerlerde bu şekilde gösterip dünyaya mahçup oluyoruz.

Bugün ne Amerika'da, ne de Avrupa'da bu gibi veya benzeri koruma şekli yoktur, olamazda. Bizimkisi daha çok istihdam yaratma ağırlıklı.

Keşke şunu bir öğrenseydik,  bir işi ya tam yap, ya da hiç yapma...


İzlenme: 589
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR