SOSYALİZM

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar dikkat ederseniz hemen hemen bütün dünya Sosyalizm'den uzaklaşıyor. Birçok önemli teknoloji ülkesinde yönetimler sağ düşünceli ve sola karşı.

Bugün Rusya bile artık sol veya sosyalist düşünceyi bırakmış durumda.

Bir örnek vermem gerekirse Moskova'da işine 15 dakikada giden bir Rus vatandaşı sabahları Başkan Putin kız arkadaşı ile yürüyüş yaptığında caddeler trafiğe kapatıldığından 1,5 saatte işine gidebiliyor ve kendi Başkanlarına sövüp duruyor.

Bu birçok ülkede eşitliği bozmuyor dersek yanlış olur, elbette bozuyor. Bazı ülkelerde tek adam sistemine doğru gidiliyor örneğin Rusya, Azerbaycan, Çin ve birçok diğer ülke.

Mürekkep yalamış yakın dostlarımızla medeni şekilde beyin tartışması yaptığımızda söyledikleri ilk söz Yüce Allah'ın da sosyal düşünceli olmadığı ve tek adam sistemi sahibi olduğu. Çünkü ne derse o oluyor, itiraz bile edemiyorsunuz.

Gelin tartışalım ve en uygun yolu bulalım işi artık bitti gibi. Güçlü olan nasıl yapılacağını söylüyor ve gerisi bunu yapıyor. İtiraz veya eleştiri insanların hoşuna gitmiyor.

Türkiye'ye bakıyorum Sosyal Demokratlar çok zayıf kalıyor, Almanya'ya bakıyorum bir zamanların büyük siyasi partisi olan Sosyal Demokratlar Başbakan adayı bulamıyorlar.

Diğer ülkelerde de durum çok değişik değil.

Büyük propagandalarla başlayan komünizm 1990 da erimiş bitmiş. En koyu Rus komünist bile bugün ''bizi 45 yıl uyuttular'' diyor.

Tek büyük kalan ve dünyanın işçisi sayılan Çin sarsılıyor, onların 2 Milyar nüfusu ile kapitalizme bir dönüş yapmaları dünyayı sallayabilir.

Anlaşılan dünya yeni bir sistem arıyor...


İzlenme: 430
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR