SİLAH VE İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar bu ikisi arasındaki farkı görebiliyor veya hissedebiliyor musunuz? Aslında fark var mı? Bakınız bir vatandaş sosyal medyada görüşlerini yazmış gelin birlikte okuyalım ve düşünelim.

"İlaç sektöründe erp danışmanı olarak 3 yıl çalıştım ayrıca farmakoloji ile de çok ilgiliyim.  İlaç şirketi mümessilleri, pazarlamacılarının onlarca sunumunu izledim (hani bizbizeyiz ya, amaç ta ciro ya) ve ilaç etken maddelerinin ardındaki metabolizma üzerine etkileri alenen anlattılar çünkü daha çok para kazanmaktı hedef.

Prospektüslere bile girmeyen olası kalıcı yan etkileri soğuk terler dökerek dinledim. Hekimlere kendi firmalarının ilaçlarını yazsınlar diye yurtdışı seminer seyahatleri, bazıları Filipinler, Ukrayna, Maldiv adaları falan gibi ne alaka yerler.

Laptop hediye etmeler (eşantiyon).

Velhasıl tam bir kara pazar. Anladım ki dünyadaki en kirli sektör  silah sanayi ve ilaç sanayi. Kendi bildiğimden kısa bir örnek vereyim, eskiden normal tansiyon, yaşının önüne (1) sayısı koyup sağdan ikinci basamağa bir vigül idi, yani yaşınız 57 ise 15,7 sistolik basınç yani büyük tansiyon sizin için normaldi. Bu eski holistik yaklaşımdaki, babacan, tebabet psikolojisini insan ağırlıklı götüren hekimlerin zamanıydı.  Sonra tansiyon - 13/8 normaldir sınırı çekildi 14/9 üstü ise ilaçla kontrol edilmesi gereken yüksek tansiyondu.

Bugün ABD tansiyon üst sınırını  12/7 ye çekti, oldu mu sana yüzmilyonlarca tansiyon hastası.

Gelelim total kolestrole, en eski sınır 210-220 idi. Bu sınır 200 e çekildi sonrada 180 e çekildi. Oldumu sana yüzmilyonlarca kolestrol hastası daha.  Bakalım bir de şekere (diabet) eski açlık kan şekeri 110-120 sınırında ise ilaç yazılmazdı, bu da çekildi mi 100 e.

Al sana yüzmilyonlarca şeker hastası ilave. (Sadece Almanya bunların bazılarını kabul etmedi) .

Şimdi bu tansiyon, şeker ve kolestrol ilaçları ömrünüzün kalanında kullanmanız gereken ilaçlardır. Kullandım geçti ilaçlar değil yani.

Kutu fiyatları eh işte alınabilir gibi görünsede fark etmeden yılda düzinelerle kutu edebiliyor.

Bu miktarları sürekli kullanan milyarlarca insan sayısı ile çarptığınızda yüzmilyarlarca dolarlık, belki trilyon dolarlık bir satış hacmi.

Pekiyi bu ilaçları aşırı tedbir adına gereksiz kullanan milyonlarca 40 yaş üstü (hatta altı) erkek hastaya neler oldu, empotans yani İngilizcesi ED (erektil disfonksiyon) onlar diğer taraftan aynı firmaların arka kapılarından maliyetlerinin yüz katı fiyata satılan viagra gibi mucizelere! abone oldular. Pekiyi onlara ne olmakta diye soracak olursanız, tablo daha da kararıyor kısacası bu zincirleme reaksiyon sayfalar boyu sürer gider.

Daha fazla kararmadan burada keselim, çünkü sonu yok. Etik açıdan dünya ve insanlık adına zerre kadar kaygısı olmayan bir ultra yüksek eğitimli elit monarkın elinde oyuncak olundu.

Kendileri bu ilaçların hiçbirine dilini bile sürmez, son derece konforlu villalarında dünyanın dört bir yanından ithal edilmiş en doğal yiyeceklerle beslenir, bahçelerindeki, ya da devasa malikanelerinin kapalı havuzlarında yüzer, ata biner, en oksijeni bol ormanların içinde oturur ve ne tansiyonları, ne de şekerleri, ne kolestrolleri yükselmez ortalama 85-95 yaş aralığında da ömür yaşarlar."

Sevgili okurlar bu yazıyı Farmakoloji Profesörü bir dostuma göndermiştim hemen cevap geldi şöyle yazmıştı "Aynen doğrudur altına imzamı atarım".

Bundan sonra ise sözün bittiği yerdeyiz...


İzlenme: 345
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR