ŞİKE KARARI‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar bütün Türkiye bir defa daha gördü, okudu, izledi. Bizde Aziz Yıldırım'ın tutuklanması ile başlayan şike olayları üzerinden yaklaşık 2 sene geçti hala Temyiz Mahkemesi karar veremedi. Ama spor mahkemesi bir hafta içinde kararı verdi bile.

      Buda bir şekilde Adalet. iyi mi, kötü mü ona toplum karar verecek. Şimdi gelin bundan sonra şike yapında görelim. Adamlar hiç uzun etmedi, sessiz olarak araştırabildikleri kadar araştırdılar ve çağırıp dinlediler ertesi gün kararı verdiler.

       Biz ise hala, ''savcıyı bile terlettik'' ''öyle sorular sorduk ki, cevap bile veremediler'', ''savcı duruşma ortasında tuvalete gitme izni istedi'' , ''hiçbir ceza çıkmaz bu işten'' gibi boncuk boncuk sözler ettik.  Netice gelince ses yok, tıssss diye bir ses.  Şimdi tahkim kuruluna gidilecek, orada Levent Bıçakçı var ama kendi ülkesi olduğu için oy veremiyor. Daha evvel lobi için Ali Şen ile de konuşuldu.   Yani yumurta kapıya gelince bir koşuşturma başladı.

      Diğer yandan bir Türk mahkemesi Fenerbahçe Başkanı ve bazı yöneticilerin üyeliğini geçici olarak açığa aldı.

     Yani birşeyler oluyor ama bizde herşey çok geç olduğu için ne insanlar çekiniyor, ne de ilgileri devam ediyor. Yani iş tavsiyor ve nesillere ders verecek önemi kalmıyor.

        Herşey sıcağı sıcağına olsa birçok iş düzelecek, bekleme ve uzatma ile alınan neticenin manası çok azalıyor.  Türkiye Futbol Federasyonu şike yok demişti, ama Avrupa Futbol Federasyonu var dedi ve cezalandırdı. Şimdi ne olacak?

       Avrupa Futbol Federasyonu Türkiye Futbol Federasyonunun tersine karar verdi. Şimdi birde Ankara Temyizden İstanbul'daki mahkeme kararının temyizi bekleniyor nerede ise bir yıl olacak çok yakında. Bozarsa en az bir yıl daha mahkemesi ve bir yılda temyiz toplam en az 2 yıl daha sürer eder 4 yıl. Yani bir şike için alınacak karar 4 yıl sürerse...

      Hani bir söz var ''Geciken Adalet, Adalet değildir'' diye herhalde doğru...


İzlenme: 938
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR