SEYİRCİSİZ MAÇ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar böyle bir kepazelik görmedim dersem yalan olmaz. Hayatım boyunca dünyayı karış karış gezdim, 3 lisanı okur yazar nerede ise ana dilim kadar biliyor ve yabancı basını günügününe takip ediyorum ama inanın böyle birşey görmedim.

Sporu ve sporcuyu yerin dibine batıracak ve geri itecek bir hamledir bu.

Kimdir, kimin parlak fikridir bilemiyorum. Futbol maçında tribünlere seyirci almamak sadece yöneticilere yer vermek. Bir zamanda kadın ve çocukları alıyorlardı. 78 Milyonluk bir ülkede kimse sesini çıkarıp sormuyor. Ne oluyor tribünleri boş bırakınca? Buna bir cevap versinler bizleri tatmin etsinler.

Sporcuya da yapılan en büyük hakarettir bu.

Efendim tribünlerden küfür ediyorlarmış, para atıyorlarmış vs. Kaç kişi bunu yapıyor ve kaç kişi bunu yapmayıp efendice maç izliyor? Önce bu rakkamları ortaya çıkarsınlar. Bu kadar azınlık için tribünler boş bıraktırılır mı? Bu kadar Profesyonel kulüplere zarar verdirilir mi?

Siz Profesyonel Futbolun Federasyonu olarak tribünlerden atılan para veya başka maddeye, hatta küfürlere mani olamıyorsanız bırakın gidin başkası gelsin. Buna mani olamayan gitsin. 21.ci asırdayız 2016 yılındayız bugünkü teknoloji ile buna mani olamıyorsanız o zaman sizde bilgisayarı açmasını bilmeyenlerdensiniz demektir.

Evvelsi gün Diyarbakır'da Kupa maçında Amedspor diye bir takımla Fenerbahçe oynadı. Tribünlerde Federasyon tarafından seçilmiş özel şahıslar oturuyordu, gerisi boş. Neden? Amedspor ceza almış ve tamda bu maça tesadüf etti.

Hangi takım ve nerede olursa olsun seyircisiz profesyonel futbol maçı oynatmak ayıptır, Federasyonun zayıflığını futbolu kontrol edemediğini gösterir. Bunu bütün Avrupa konuşuyor ve ayıplıyor siz hala duymuyorsunuz.

3-5 tane küfürbaz veya serseri için bütün tribünleri boş tutuyor kulüplere maddi ceza ve kayıp verdiriyorsunuz.  Bu şekilde sporun ilerleyeceğini ve başarı sağlanılabileceğini mi bekliyorsunuz?

Herzaman olduğu gibi aldanıyorsunuz...


İzlenme: 758
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR