SEVGİ Mİ, TİMSAH MI?

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar hayatının büyük çoğunluğu dünyanın çeşitli yerlerinde görev yaparak geçmiş biri olarak baktığımda her yabancı gibi Türkiyeyi normal bir akıl kolayca anlayamıyor.

10 Kasım 2013 Atatürk vefat edeli tam 75 yıl olmuş ve kendisini canlı olarak hiç görmemiş müthiş bir insan seli ağlıyor. Baktığınızda dünya tarihinde eşi ve benzeri görülmemiş korkunç bir birlik, sadece bu insan seli 76 milyonu zıplatır. 

 Dünya tarihinde ölümünden 75 yıl sonra bu şekilde hatırlanan başka bir insan yok.

 

10 Kasım bitiyor ve 11 Kasım başlıyor bakıyorsunuz çoğunluk birbirinin gözünü oymaya çalışıyor. Mahkemeler tavanlara kadar dosya dolu, başınızı kaldırdığınızda küçücük Marmaris'te bile heryerde  doktor'dan çok Avukat tabelaları ve hepsi davaya bakıyor ve para kazanıyor.

Yabancıların şaşırması haksız mı bu duruma?

 

Karısını kesecek olan adama ''dur Atatürk geliyor'' deseniz  elindeki bıçağı saklayıp saygı duruşuna geçecek.

 

Türkiyeyi anlamak çok zor. Bu nasıl bir Atatürk sevgisidir,  timsah gözyaşları olamaz.  Atatürk böyle mi yapın demiş? Ne devlet daireleri, ne özel sektöre gittiğinizde suratların tek bir tanesi bile gülmüyor, hep düşmüş suratlar ve aynı zamanda iki kişi ile aynı zamanda konuşmalar, işeri zora sokmalar, bugün git yarın geller.  Ama 10 Kasım'da aynı insanlar elele, omuzomuza.

 

Sokakta eylem yapana gaz, su, cop ve dayak ama 10 Kasım'da Atatürk'ün nasihati hatırlanıyor, ''Yurtta barış, Cihan'da barış''.

 

Bu nasıl bir 10 Kasım, sanki Türkiye bir gün için kılık değiştiriyor.


İzlenme: 898
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR