SEÇİMLER‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar, seçim araştırmaları çoktan başladı hatta yavaş yavaş halka yansıtılıyor. Görünen o ki Türk halkı gerçek kararını son dakikada verecek. Bu Belediye seçimlerindede aynı. Hiç kimse ''ben kazanırım'' diye düşünmemeli zira 2014 yılında favori olmayacak. Genel seçimlerde  AKP karizmatik lideri nedeni ile birkaç adım ilerde, eğer CHP ve MHP karizmatik popüler genç liderler bulabilselerdi o zaman AKP'nin birkaç adımlık önde olmasına mani olabilirler ve çok şeyi değiştirebilirlerdi. Ama maalesef bulamadılar.

2014 yılı Belediye seçimleri, Anayasa referandumu ve muhtemel Genel Seçimlerle bir seçim yılı olacak. Türkiye gelecek uzun yıllar için istikametini belirleyecek.

Seçim süresine girildiğinde, hangi seçim olursa olsun belkide Türkiye tarihindeki en faal ve etkili seçim propagandaları ile dolu olacak. Ancak şimdi şu anda görünen muhalefet partilerinin fazla etkin olamayacakları ama o zamana kadar değişiklikler olabilir, yeni ve etken suratlar işe dahil olabilir. Aksi halde bence fazla değişen birşey olmaz.

Belediye seçimleri ise önümüzdeki yıl çok değişik olacak. Armutalan, Beldibi, İçmeler, Turunç gibi beldeler Marmaris Belediyesine oy verecek. Diğer yandan Marmaris, Bodrum, Fethiye gibi İlçeler ise Muğla Büyükşehir Belediyesine oy verecek. Burda hiçbir bahis geçerli olamaz, ne çıkacağı kesin olarak oylar sayılmadan bilinmesi imkansız, çünkü daha evvel yakın zamanda böyle bir seçim olmamıştı.  Herşey çıkacak adaylara bağlı, genç, faal, popüler, daha evvel seçim kaybetmemiş aday çıkaran her parti seçimi kazanabilir

Türk halkı son yıllarda seçimlerden çok şeyler öğrendi, yaşadı ve bu sefer neticeleri önceden tahmin etmek bana göre çok zor olacak, yinede bilgisayarlara ve yapılan mucize programları düşününce seçimlere yakın araştırma sonuçları herkesi aydınlatacak hatta belkide şaşırtacaktır.

Yabancı ve tarafsız ciddi araştırma kurumlarından sızan bilgilere göre bilhassa Belediye seçimlerinin sürprizlerle dolu olacağı kesin.               


İzlenme: 1097
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR