SEÇİM NASIL KAYBEDİLİR ?

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar böyle bir başlığı herhalde sık sık görüp okuyamazsınız ama içinde bazı gerçekler gizlidir.

rn

Hepimiz biliriz ki insan ve ailelerin en büyük desteği maddi olanaklardır hatta çoğu zaman sağlığın bile önüne geçer. İnsanlar sağlığını düşünmeden çalışır tek amaçları para kazanmaktır.

rn

Bilhassa 2.ci Dünya Harbinden sonra Ekonomi ülkelerin ve insanların hayatında en önemli rolü üstlenmiştir. Ekonomisi güçlü ülkelerin sesleri kalın çıkmaya başlamış, zayıf olanlara maddi yardımlarda bulunmuşlardır. İthalat ve İhracat en hızlı şekilde yürütülmektedir. Malını satabilen ve iyi mal yapan ülkelerin ekonomileri hızla iyiye gitmiş, dolayısı ile o ülkedeki insanların refahları artmıştır.

rn

Geçen Pazar günü Almanya'da yapılan seçimlerde % 33.3 oyla Merkel seçimlerde 1.ci Parti çıktı ve Hükumeti kurmak için ilk teklifi alacak ve sonunda kuracak. Buna esas sebep Almanyanın ekonomisinin iyi olmasıdır. Herkes gelirinden memnun aksi halde Merkel %33.3 oy kesinlikle alamazdı.

rn

Bunu Almanya'da bütün Politikacılar bilir.

rn

Şimdi Türkiye'de ki iktidar halka vergiler dayatırsa ve cebindeki kalacak birkaç parayı da bu şekilde almaya kalkarsa o zaman o halk her an değişebilir. Değişebilir ve istesede istemese de eli başka partilere gider.

rn

Bunu Türkiye daha evvel yaşadı.

rn

Bugünkü iktidar partisi Türkiye'ye çok büyük hizmetler yaptı, yazmakla bitmez ve Sezar'ın hakkını vermek gerekir. Amma iş halkın elini cebine daha derine sokması olursa çok değişebilir. Hiç umulmadık şekilde değişir.

rn

 

rn

Avrupalı eski adamların bir sözü vardır, ''Seçim kaybetmek istiyorsan vergileri arttır'' derler. Bu Muhalefetin ekmeğine yağ değil de tereyağ sürer. Çünkü halkın çocuğu ve torunundan gidecektir bu vergiler ve halkın buna cevabı da hiç sevimli olmayabilir.

rn

Türkiye biraz silkinmişken vergileri arttırmak bana göre hiç doğru değil, onun yerine devlette tasarrufa giderek bu parayı çıkarmak yolu en akıllı ve doğrusu olarak görüyorum.

rn

Kararı verecek olan ben değilim ama insan psikolojisi her yerde aynıdır.


İzlenme: 382
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR