SEÇİM ANKETLERİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Türkiye'den ayrılmadan seçim anketleri ile karşılaştım. Hem Belediye, hemde Genel seçimlerle ilgili anketler başlamış. Telefonla olsun, havaalanında karşılıklı soru sorarak anketler yapılıyor.  Bu anketleri bilgisayar programları çok iyi değerlendiriyor. Hem Avrupa ve Amerika'da, hemde Türkiye'de eksi-artı yüzde bir yanılma ile neticeleri evvelden biliyorlar.

Anketi yapan gençle konuşurken bende kendisine satır aralarında sorular sordum. Verdiği cevaplar çok ilginçti. Türk halkı artık partizanlığı yavaş yavaş bırakıyor. Partiyi değil adayları ve politikacıları ayırıyor, onların tarafını tutuyor. Bu büyük medeniyettir, ilerlemedir. Körükörüne ben şu partidenim artık demiyor. Bu düşünce tarzı ülkeye başarı ve performans getirir.

Eskiden bir partiye takılırdı insanlar ve o parti ne yaparsa kabulleri idi, şimdi artık değil.

Anketlerin gösterdiği seçimlerde adayların çok önemli rol oynayacağı, partilerin değil.  Seçmenler artık kör gidip bir siyasi partiye yapışmıyor, kendilerine göre çalışacağına ve dürüstlüğüne inandıkları adayları destekliyorlar, hangi partiden olması önem taşımıyor.  Bu durum seçim neticelerini bir hayli sürprizli yapacağa benziyor.

Anketleri siyasi partilerin yetkili organları yakından takip ediyor ve gerekeni mutlaka yapacaklardır. Önümüzdeki seçimlerde şans en fazla genç, yıpranmamış ve halkın başarılı olacağına inandığı adaylara gülecek görünüyor.

Doğrusuda bu olmalı...


İzlenme: 1850
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR