SAVAŞ TEKNOLOJİSİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar son günlerde Ortadoğu yeniden ısınıyor maalesef birçok günahsız insan ölüyor. Bu görünüşe göre herzaman Amerika'da Cumhuriyetçilerin yaptığı gibi bir yerlerde savaş çıkacağa benzer.

Geçenlerde Amerika'nın Avrupa Silahlı Kuvvetleri Komutan yardımcısının Alman televizyonlarına söylediği gibi artık asker sayısı hiç önemli değil, önemi kalmadı teknoloji herşeyi çözüyor. Örnek verdi 300 Milyon Arap var İsrail'in etrafında ve İsrail nüfusu sadece 11 Milyon.

Savaşları artık sadece masa başı veya teknoloji çözüyor, asker sayısı çözmüyor.  Çin ve Hindistan sadece iki devletin nüfusu dünyanın yarısı. Eğer asker sayısına bakılsaydı dünya nüfusunun yaklaşık yarısına sahip olan Çin ve Hindistan dünyaya hakim olurdu.

Öyle bir savaş teknolojisi var ki, eskidende hemen hemen bütün büyük teknolojiler önce savaşlarda denendi, sonra halka duyuruldu.  Droneler tamamen IHA dan (İnsansız Hava Aracı) üretilen oyuncaklar. İçine kamera koymuşlar çocuklar bile uçuruyor.

Savaşta bunlarla hedefler vuruluyor.

Öyle bilmediğimiz teknolojik silahlar varki kilometrelerce uzaktan bir düğmeye basıldığında yüzbinlerce insanı yok edecek güçte.

Savaş teknolojisi savaşsız geçen süre içinde bilemediğimiz kadar gelişti.

Kimyasal silahlar yasak dediler, süpergüçler kendi içlerinde araştırdılar ve geliştirdiler şu anda ellerinde ne var bilemiyoruz.

Yani buradan çok açık ve net anlaşılan bu zamanda asker sayısı hiç önemli değil, teknolojik silahlarınız olup olmadığı ve onları kullanmasını bilenlerin sayısı herşeyden önemli.

Gerilim Ortadoğuda ve bundan sonra sorunun merkezi de Ortadoğu olduğu ve olacağı zaten görülüyor. Çünkü Ortadoğu ülkeleri zamanın en önemli prensibi olan ''masabaşı veya teknoloji'' bilmiyor ve hala şahsi kahramanlıklar peşinde. Karşınızdakinde zamanın en modern savaş teknolojisi varsa, kendi kafasına göre şahsi kahramanlıklarla birşey çözmek imkansızdır, nitekim herşey ortada.

Unutmayalım ki Teknolojiyi bulan zeka da insanlara Allah'ın bir bağışıdır.


İzlenme: 554
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR