ŞAMPİYON GALATASARAY‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


  Sevgili okurlar Galatasaray Futbol'da lig şampiyonu oldu ve ülkemizi Avrupa'da temsil hakkı kazandı. Hangi taraftar olursanız olun medeniyet Galatasarayın tebrik edilmesini gerektirir.

              Şöyle bir geriye doğru bakarsanız Galatasarayın Fenerbahçe ve Beşiktaşa karşı ezici bir üstünlüğü görünüyor. Formalarının göğsündeki 3 yıldıza bir yıldız daha ilave etmelerine bir şampiyonluk kaldı. Birde yıllara bakıldığında Fatih Terim ile birlikte Galatasarayın çok büyük başarılara ulaştığıda apaçık ortada.

Burda Galatasarayın en büyük özelliği yönetimidir. Yönetim anlamadığı, bilmediği, uzmanı olmadığı konularda ileri fırlamamış, tam tersine güveneceği bir hocayı işin başına getirmiş ve diğer kulüpler gibi Başkan'ın despotluğu ile yönetilmemiştir, bu da başarıyı getirmiştir.

Bugün Türkiye'de bu işi diğerlerinden daha fazla öğrenmiş olan, futbolcu psikolojisini çok iyi bilen ve içlerinden çıkmış iki Antrenör var, bunlardan biri Fatih Terim, diğeri Mustafa Denizlidir. Her ikiside Alman ekolü yetiştirmesidir. Biri Sepp Piontek, diğeri Jupp Derwal'in talebesi ve stajyeridir. Zaten bu iki Türk futbol Antrenörüne baktığınız zaman yaptıklarından durumu anlıyorsunuz.

Ayrıca çok dikkat çeken bir diğer hususta şampiyon olduğu akşam seyircinin sahaya girmemesi, oturdukları yerden efendice sevinçlerini göstermeleridir. Burda yine Almanların Futbol atasözü aklımıza geliyor, ''Bir takım ancak yönetimi kadar başarılıdır''.

Galatasarayı tebrik ediyor, diğer kulüplerimizinde Galatasaray gibi efendice ve başarılı spor yapmalarını, Türkiyeyi Avrupa ve dünyada başarı ile temsil etmelerini ümid ediyorum.


İzlenme: 1290
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR