Sahiller

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar, Sayın Başbakan geçenlerde sessizce Bodruma gidiyor ve orada yatla gezi yapıyor. Bu gezi büyük ihtimalle çevreyi kendisine göstermek için yapılıyor, kısa ve hedefe nokta atışlı.  Sayın Başbakan kendisine gösterilen yerleri görüyor ve ilgili Bakanlarına bilgi vererek denetlenmelerini istiyor.  Buraya kadar çok güzel ve doğru.

          Asıl bundan sonrası heyecanlı...Belediye Başkanları, Mimarlar Odası ve diğer bazı ilgililer kaçak yapılaşma olduğunu, bunların yıkılamadığını söylüyorlar. Acaba neden yıkılamıyor? Sayın Başbakan herşeyden evvel bunu sorgulamalıdır.

          Burda Marmaris'te hiç mi kaçak yapı yok? Elbette var. O zaman bugüne kadar neden yıkılmadı ve beklendi? Sayın Başbakan bununda cevabını bulmalıdır. Büyük otellerin bile bazılarının kaçak yapıları olduğu söyleniyor.  Artık bu Sayın Başbakanın dosyası oldu ve kendisi halledecek, bizde göreceğiz.  Şahsi tahminime göre kimsenin gözünün yaşına bakacağını sanmıyorum, bu da gerçek.

         Eğer Başbakan ayırım yapmadan bu işi çözerse memlekete büyük faydası olur ve hiç kimse bir daha cesaret edip kaçak inşaat yapamaz, bunun içinde sezon sonunu bekleyecektir.  Tabii bu arada öyle veya böyle bu kaçak inşaatlara göz yummuş olan yöneticilerde cezalandırılacak derken aklıma İçmeler Marina geldi. Oraya kaçak bir marina ve binaları yapılmıştı, acaba ne oldu? Binalara değil, yaptıranlara ve göz yumanlara ne oldu demek istedim.  Bu da Sayın Başbakanın konusudur, göreceğiz.

          Netice olarak devlet kaçak hiçbir şeye müsaade etmemeli derken edeni cezalandırması şarttır, bunu yapmadığı takdirde yaz/boz olur ve aynen devam eder. Yani yanlız yapan değil, ses çıkartmayanda en az yapan kadar cezalandırılmalıdır.


İzlenme: 1418
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR