Sağlıkta Randevu Sistemi

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar, geçen gün bir yerel gazetemizde köşe yazarı arkadaşımız güzel bir örnek vermiş ve bir telefonla hastaneden randevu alındığını yazmış. Bende merak ettim ve yazmış olduğu 182 No.lu telefonu aradım. Önce çıkan şahıs ismimi ve soyadımı öğrenmek istedi ve söyledim. Sonra kendisinden bir SGK hastaları kabul eden özel hastaneden randevu istediğimi söyeyince hemen ''Yooook onlardan, Tıp Fakültelerinden ve Gata'dan veremiyoruz'' dedi.

           O zaman bu 182 sadece Devlet Hastanelerinden randevu alabilmek için kurulmuş, SGK hastası olup anlaşmalı bir hastaneye gitmek isteyene hiçbir faydası yok. Bana sorarsanız yapacaksan tüm SGK kabul edenlere yap derim.

             Gidin bakın bu SGK hastaları kabul eden Özel Hastanelerde hastalar sanki maç bileti kuyruğunda gibi. Maç bileti alırken artık bu kadar beklenmiyor ama bu hastanelerde bekleniyor. Devlet madem çözüm buluyor, bunlarada bulmalı, işte o zaman şapka çıkartırım.

 

             Bugün Türkiye'de en önemli konu sağlıktır, evet devlet birçok iyileştirme yaptı ama hep azar azar yapıyor, hepsini birden yapmıyor. Bugün bir vatandaş hastanelerde sıra beklemezse, buna SGK hastası kabul eden Özel hastanelerde dahil olursa bundan iktidar kazanır. Çünkü hiçbir şey sağlığa benzemez.

             Bizdeki muhalefet bunlarla uğraşmıyor, halbuki seçim propagandası için nokta atışı sağlık olmalı.


İzlenme: 978
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR