SAĞLIK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar  maalesef son 50-60 senedir sağlık sektörü birtürlü düzeltilemedi. Ne İnönü, ne Menderes ve de ondan sonrakiler bugüne kadar Sağlık sektörünü modernleştiremediler. Burda ben de, başka çeşitli gazetelerde diğer yazarlar hep yazdılar, şikayetler köşesinde belki yüzbinlerce hatta milyonlarla şikayet yazılmıştır ancak hiç bir faydası olmadı.

Bugün artık bazı gözü dönmüşler doktor ve hemşireleri darp ediyor.

Bunun sebebi hükumetlerin gerçekleri görüp üzerine gitmemeleridir. Herkes durumu biliyor, herkes şikayetçi ama bakıyorum seçim vaadlerinin arasında hiçbir şey yok. Asıl en önemli şey sağlık ve sağlıkta Türkiye berbat durumda. İlacı da berbat, hastaneleride berbat, bakımda, halka muamele de herşey dibe vurmuş durumda.

Devlet hastanesinde dayak yemeden veya azar işitmeden çıkarsanız iyileşmiş kadar seviniyorsunuz.

Hiçbir düzen, organizasyon, sistem yok. Herkes istediğini yapıyor.

Birkaç özel hastane varda onlar sigortayı kabul ediyorlar ve halk cebinden verip hiç olmazsa insan gibi muamele görmek için, gidip muayene oluyor.

Resmen içler acısı bir durum.

Kimsenin umurunda değil daha da kötüsü hiçbir siyasi parti seçimler için bu rezaleti düzelteceğini söylemiyor.

Maşlara zam yapmakla sağlık geri getirilmiyor, sen önce devletin hastanelerine bir sistem getir ve onu takip edip oturt ondan sonra maaşları ve zammı düşün. Hastane içinde koşuşturmalar, bağırıp çağırmalar, laubali gezinmeler, ahkam kesmeler bunların önlenmesi gerekir.

Eski Alman Federal İçişleri Bakanı Gencher bir konuşmasında şöyle diyordu, ''gittiğim her işyerinde ben Müdürün nerede olduğuna bakarım. Eğer odasında misafir kabul etmiş ve kahve içiyorsa ondan Müdür olmaz, kahveci olur.  Müdür dolaşacak, çalışan her memurunun ensesinde olacak Müdür dediğin öyle olur''. Demişti ne kadar doğru söylemiş.

Biz hep küçük adamları cezalandırmasını severiz ama sistemi uygulatmayan, bozan hep baştakilerdir.  


İzlenme: 838
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR