SAATLER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bu sene saatleri maalesef geri almadılar ve küçük büyük herkese büyük eziyet ve masraf oluyor. Karanlıkta kalkan okul çocukları, onları hazırlayan anneleri eskisinden çok daha fazla elektrik kullanıyorlar. Yakında havalar daha soğuyacak ve karanlıkta bir de soba, kalorifer veya ısınacak birşey bulacaklar.

Çocuklar karanlıkta sokağa çıkıp okullara gidiyorlar gerçekten yazık.

Ne olurdu saatleri bir saat tüm Avrupa ve Amerika gibi geri alsaydık?

Yine de geç olmuş değil bence hiç gecikmeden saatleri geri alıp normal düzene uymalıyız yoksa bu şekilde çok daha fazla elektrik tüketilecek üstelik çocuklara ve erken okula giden herkese işkence gibi olacak.

Bu saat oyunu neden icap etti anlamış değilim, benim gibi milyonlarca vatandaşımızda anlamış değil. Her sene alışılmış bir usül varken birdenbire kimin aklına esti veya ruya görüp bunu değiştirdi?

Geç olmadan hemen tekrar eski düzene dönülmesinde hem insani, hem ekonomik açıdan büyük fayda var.

Avrupa ile aradaki fark 2 saate çıktı, oradaki vatandaşlarımız Türkiye'de akrabalarını ararken büyük sıkıntı çekiyorlar.

Ben yaptım oldu mantığı bu zamanda hiç güzel birşey değil. Bu gibi kararlar alınmadan önce çok iyi düşünülmesi ve danışılması gerekmez mi?

Umarım en kısa zamanda hatadan geri dönülür ve saatler her yıl olduğu gibi geç bile olsa derhal geri alınarak normal yaşama dönülür.

Buna da en çok sevinecek olan okul çocuklarımız ve onları sabah karanlığı hazırlayan anneleri olacaktır.


İzlenme: 653
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR