S E Ç İ M

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar ülkemiz 24 Haziran'da yeni yöneticilerini seçmek için sandığa gidiyor. Bu seçim demokrasilerde olur, diktatörlükte olmaz çünkü diktatör kendini aday olarak kabul etmez ve seçtirme yoluna gitmez, çünkü bunda kaybetmekte var.

Seçilecek olan kişi ve siyasi partiler Ülkemizi bir süre yönetecekler...

Birincisi yeni Başkanlık sistemi batı medeniyeti ile çok fazla şekilde uyumsuz, ikincisi Başkan seçimi ile Meclis seçimi uyumlu olmazsa çok büyük zorluklarla karşılaşılabilir hatta yeniden bir seçime dahi gidilebilir.

Şahsi görüşüme göre, Başkanlık seçimi 1. tur'da neticelenmez ve 2. final turuna kalırsa Muhalefet adayının kazanması mümkün çünkü HDP oyları ile ileri çıkmaları muhtemel.  Bunun için iktidar partisi 1.ci turda seçim kazanmak için elinden geleni yapacaktır.

Göreceğiz...

Kaybeden kim olursa olsun bu dini, dili, ırkı aynı olan kardeşler arasında demokratik bir seçimdir. Kazananı da olacak, kaybedeni de, beraberlik halinde Kasım ayında yeniden seçim yapılır.

Medeniyet demek neticeleri olgunlukla karşılayabilmek ve hazmetmektir.

En önemlisi seçimlerin Türkiye'ye başarı ve refah getirmesi olmalıdır. Bugün inanılmaz bir pahalılık sürmekte ve yakın gelecekte yeni zamlar beklenmekte.

Seçilecek olanların ilk işi Türk halkını bu pahalılıktan ve zamlardan kurtarması olmalıdır aksi halde makam süreleri ilk seçimde bitebilir.

Yeni seçilecek hükümet hangi parti ve kim olursa olsun gösterişten ve hertürlü lüksten uzak olması ve tamamen tasarruf etme temeline dayalı bir çalışma göstermesi ile belki bu enflasyon ve zamlar durdurulabilir.

Bol keseden sallamakla geminin yürüyemeyeceğini artık hepimizin anlama zamanı geçmektedir.


İzlenme: 618
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR