RUSYA BAŞKANLIK SEÇİMİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar 18 Mart günü Rusya 6 yıl için Başkan seçimine gidiyor.  Baktığınızda bazı adaylar var ama hepsi gösteriş, kazanan yine Putin olacak.

Diktatörler başlarına geleceğini bildikleri için seçimle gitmezler.

Rusya'da ise Putin yeniden seçilecek bundan emin olabilirsiniz, seçim sadece oyunun parçası ve halkı memnun etmek için.

Dünyada ​bazı lkelerin  demokrasiye tam manası ile alışamamış, içine sindirememiş olduğu her hali ile belli. Rusya'da bunlardan biri.

Müslüman ülkelere baktığınızda onlar Ruslardan da beter, tamamen diktatörlükle yönetilmeye alışmışlar.  Hukuk mukuk devleti diye birşey yok, Patron'un devleti var.  Sesi biraz çok çıkanı ise horoza yapıldığı gibi yok ederler.

Şimdi siz bu resme batıdan baktığınızda elbette çok küçük görürsünüz ve elinizden gelen her türlü satışı bunların parasını almak için yaparsınız. Başta silah ve ilaç gelir. Nitekim batı da onu yapıyor.

Aslında silahta, ilaçta bir şekilde kitle imha için kullanılabilir ve batı bunların ikisini de kullanıyor. 

Batının en büyük istediği müslüman ülkelerin içinde veya birbirleri ile kavgaları ve bunun devamıdır. Zaten bu kavgaların dışına çıkıldığı an hemen ya önemli bir batı temsilcisini veya 6.cı filoyu yakınlarda görürsünüz ve işin ciddi olduğunu anlarsınız.

Batı buna müsaade etmez.

Hem silah, hem ilaç satmak için en önemli hedefleri müslümanları birbirleri ile çarpıştırmaktır. Bu devam ettiği sürece batı huzur içinde uyuyacaktır.

Şöyle bir düşününüz kaç yıldan beri müslümanlar müslümanlarla bu dünyada çarpışmaktadır? Bunlar kendi silahları ile mi çarpışıyorlar? Elbette hayır.  Bugün elinizde modern silahlar yoksa cahil cesaretinin sonu cenaze namazıdır. 

Modern silah almaya mecbursunuz. Batıda da paranıza göre silah var.

Rusya'da aynı mantık içinde, onlarda müslümanlara silah satıyorlar sonrada kavga etmeyin diyorlar. Tavşana kaç, tazı'ya tut misali.

Görüldüğü gibi batı çok büyük ölçüde demokrasi ve hukuk devletini içine sindirmiş, Ruslar ve Çin'liler diktatörlükte direniyorlar ama hepsinin ortak hedefi müslümanları kapıştırıp silah ve ilaç satmak.


İzlenme: 681
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR