Reform, Reform, Reform

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Napolyon daha 1500'lü yıllarda söylemiş Para, para, para diye. Şimdi Türkiye'nin de ''reform, reform,reform'' diye bağırması lazım. Türkiye'nin değişikliğe , çağa ayak uydurmasında büyük ihtiyaç var. Türkiye yaşlı kaldı, zamana uymakta geç kaldı.

                Kısır kavgalarla vakit geçti ve hala geçiyor. Türkiye birçok şeye alışık değil, dünya ile eskiden beri ipleri kopuk, nerede neler oluyor bilmiyor.  Bazı gazeteciler kafasına esip yazarsa okuyoruz, yoksa Fransızız. 

                  Son 20-30 yıldır turizm başladı ondada sadece yaz aylarına endeksledik, gerisi siesta dedik.  Turistik bölgelerimize bakın, yazın açık, kışın kapalı sanki özel Türkiye için yapılmış bir turizm. Bunun esas sebebide batıyı ve doğuyu bilmemek, kopuk olmak.

 

               Sayın Başbakan Alman Başbakanına 5 milyon Türk asıllı ülkenizde yaşıyor fiilen AB'ye girdik, hukuken girmeyi bekliyoruz demiş. Sayın Başbakanın bahsettiği şu 5 milyon Türk asıllı arasında bir referandum yapılsa netice ne çıkar?

                 Hani mesala...

                 Çok uzun hikaye. Türkiye reforma mühtaç hemde yarın değil dün.  Gençlerin ipleri ellerine almaları lazım. Bugünkü teknolojiyi ve yarınkini takip edebilenler kilit noktalara yerleştirilmeli. 35 yıldır aynı koltukta oturanlarla hiçbir yere ulaşamayız.

 

                 Tartışılması bile abes bir gerçek , Türkiye'nın acilen reformlara ihtiyacı var.


İzlenme: 1498
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR