RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar ben hayatım boyunca siyasete karışmadım sadece ülkem için en faydalı ne ve kim ise düşüncelerimi paylaştım. Geçen gün Muhalefetin yaptığı büyük ve tarihi hatayı yazmıştım. Türk halkının lidere oy verdiğini defalarca paylaşmıştım.

Diğer yandan Sayın Erdoğan'ın ise bu noktayı çok çok iyi anlamış olduğu açık ve seçik belli. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından merdivenleri hızla çıkarak Cumhurbaşkanlığına kadar geldi. Bu sadece 13-14 yıl içinde oldu.

Muhalefete bakacak olursanız 2002 den beri yani Sayın Erdoğan AKP'nin başında olduğu sürece, eskilerin deyimi ile nal topladı.

Hala muhalefet durumu anlamış değil, hala Türk halkının lidere oy verdiğini anlamamış durumda.

Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak siyasete müdahale ediyor, çeşitli konuşmalarında muhalefeti eleştiriyor çünkü Türk halkını çok iyi tanımış ve biliyor. Eğer geri çekilse ve AKP'yi yalnız bırakırsa halk lidere oy verdiğinden iktidar olamama ihtimali olabilir. Bunu ANAP yaşadı. Bu da çok açık Sayın Erdoğan'ın Türk halkını en iyi şekilde tanıdığını gösteriyor.

Muhalefet ise hala kendisi ile cebelleşiyor. Bu durumda muhalefetin herhangi bir seçim veya referandum kazanması sözkonusu bile olamaz ama maalesef anlamadılar. Yenilen pehlivan güreşe doymaz misali her girdikleri seçimi kaybettiler.

En son seçimde 6 Milyon oy almış olan HDP ile koalisyon yapmam diye kendi elleri ile iktidarı teslim ettiler ve hemen arkasından Türk halkı cezayı kesti ama maalesef yine anlayamadılar.

Türkiye'de en büyük ve hemen herşeyin temelinde yatan sorun liderlik sorunudur.

İki tip var birincisi lidere kayıtsız şartsız yağcılık yapanlar, ikincisi lideri ne yapıp edip düşürmek isteyenler.

Asıl kavga budur ve muhalefeti formdan düşürende budur.  AKP de ise bu kavga bitmiş ve lideri devirmek isteyenler kaybetmiştir o zamanda ortaya güçlü bir Recep Tayyip Erdoğan çıkıyor.

Sayın Erdoğan bu durumu kanımca çok çok iyi anlamış, yine şahsi görüşüme göre muhalefet yıpranmış , yenilenmemiş ve en az 2023 yılına kadar şansının olmadığı görülebiliyor.

Aslında yalnız siyasi partilerin değil, tüm Türk halkının Sayın Erdoğan'ın siyasi mücadelesini okuyup öğrenmesi gerekir. Türkiye’de ki hastalığı parti içinde başlamadan bitiren kişidir Sayın Erdoğan, ama dışındaki yıkıcılık hastalığı ise hala devam etmekte.

Muhalefetin yapacağı tek şey Sayın Erdoğan'ın siyasi mücadelesini iyi anlayıp devamlı yenilen kendi pehlivanlarını ve Başantrenörünü acilen değiştirmektir.

 


İzlenme: 842
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR