Putin'in Konuşması‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar dikkat edecek olursanız bizim ülkemizde dünyada neler olup bittiğini basın halka fazla yansıtmıyor. Varsa yoksa hep içerde olanlar, kim kimi kesmiş, kimi öldürmüş hep bunlar. Türk insanı ancak kendisi lisan biliyorsa ve yabancı basını takip ediyorsa haberdar oluyor yoksa çoğu şeyden haberdar olmuyor. Mısır'da Mursi olayları da aynı hep tek taraflı.

4 Şubat 2013 tarihinde Rusya Büyük Millet Meclisi olan ''DUMA'da''  Cumhurbaşkanı Vladimir Putin aşağıdaki konuşmayı yaptı ve tüm dünya yayınlandı.

 

 

''Rusya'da Ruslar yaşar. Nasıl ve hangisi olursa olsun azınlıklar eğer Rusya'da oturup karınlarını doyurmak istiyorlarsa evvela Rusça konuşmak ve Rus kanunlarına saygılı olmak mecburiyetindedirler. Eğer şeriat kanunlarını tercih ediyorlarsa  o zaman onlara tavsiyemiz hemen şeriat kanunun geçerli olduğu ülkelere gitmeleridir.  Rusyanın azınlıklara ihtiyacı yoktur, azınlıkların Rusya'ya ihtiyacı vardır.  Ne kadar ayrıcalık yaptığımızı tüm dünyaya bağırsalar bile azınlıklara özel haklar vermeyeceğiz veya onları memnun etmek için kendi kanunlarımızda herhangi bir değişiklik yapmayacağız.

Eğer Millet olarak ayakta kalmak istiyorsak Amerika, İngiltere, Hollanda ve Fransa'nın yaptıklarından ders almalıyız.

Rus değerleri ve gelenekleri büyük sayıda azınlıkların basit kültürleri ile aynı değildir. Bu onurlu Rus Meclisi yeni kanunlar çıkarırken azınlıkların Rus olmadıklarını varsayarak sadece Milli menfaatleri göz önüne alacaktır.''

Bu konusmadan sonra Duma'da Milletvekillerinin tamamı tam (5) dakika süre ile Putini ayakta alkışlamışlardır.


İzlenme: 1132
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR