PROF. DR. METİN FEYZİOĞLU‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar burada defalarca 76 milyonluk Türkiye lider siyasetçi çıkarır ama bazı siyasetçiler kendileri koltuklarından olurlar diye müsaade etmiyor, yoksa dolu var diye yazmıştım. Yani demek istediğim koskoca Türkye'de sadece bugün ortalarda görülen siyasetçiler yok, çok daha iyileride çıkar ama istemiyorlar ve dolayısı ile çoğu düzgün insan siyasetten uzak duruyor.

 

Son günlerde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu halkın önüne çıktı, kendisi 45 yaşında ve Ankara Hukuk Fakültesinde Dekanlık yapmış genç bir hukuk Profesörü.  ''Televizyonlarda ben sosyal demokratım'' diyor hiç çekinmeden. 65-70 yaşında tecrübe kılıfına bürünüp gençlere ahkam kesen ihtiyarlar yerine 45 yaşında çağımızın medeniyeti bilgisayar, Facebook ve  Tweeter kullanmasını bilen ve seven, modern, Amerika'da eğitim görmüş birileri de var bu topraklarda.  O zaman yok çıkmıyor demeyeceksin, hemde yanlız Prof. Metin Feyzioğlu değil, daha çok var sadece şu

 tecrübeli ! ihtiyarlar koltuklardan kalksınlar yeter.

 

Prof. Metin Feyzioğlu aynı zamanda Hukuk Profesörü bir dedenin torunu, sporcu, çakı gibi delikanlı. Şimdi hem Cumhurbaşkanı, hem Başbakan ile konuşup Balyoz ve Ergenekon hadiselerine çözüm arıyorlar ve bulacaklar hiç şüphem yok.

 

Atatürk Türkiye'yi kurtardığı ve Cumhuriyeti kurduğu zaman Prof. Metin Feyzioğlu'ndan daha gençti, 41 yaşındaydı, eğer 65-70 yaşında tecrübeli ! olsaydı hiçbir şey yapamazdı bundan şüpheniz olmasın. Türk Milletinin şansı Atatürk'ün gençliği idi, zaten kendisi de Cumhuriyeti gençlere emanet etti ama birçok yerde yaşlılar yapışmış gençlere brakmıyor koltukları.

 

Türk ulusunun kendi gençlerine artık güvenme zamanıdır, kendini biolojik olarak genç hissedip koltuklardan kalkmak bilmeyen amca ve dedelerin istirahata çekilme zamanıdır. Aksi halde hem siyaset, hem diğer herşey tecrübe palavrası ile her geçen gün daha kötüye gidecektir.

 

Bugün Türkiye'de 30 senedir aynı lider koltuklarında oturan dedeler var, 30 yıllık tecrübelerini kendilerine saklayıp koltukları gençlere bırakmaktan korkan egoistler bu millete kötülük yaptıklarının bile farkında değiller çünkü zamanın geçtiğinden ve teknolojinin tecrübenin çok üstüne çıktığından haberleri de,  bilgileri de yok.

 

Daha doğrusu kendi geleceklerine güvenleri yok...


İzlenme: 1637
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR