PATRON KİM?

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar evvelsi akşam Almanya'da Devlet Televizyonunda bir açık oturum vardı ve izleyenler belki de çok geç saatlere kadar izlediler çünkü ertesi gün tatil günü idi.

 

İçlerinde 2 tane Yahudi asıllı Alman Profesörün de olduğu çok saygın bir gurup fevkalade medenice bir tartışma yürüttüler. Tartışma içinde Türkiye'de söz konusu oldu, hatta Türkiye'nin yanlış politika yürüttüğünü söylediler.

Konu ''Patron kim?'' sözcüğü ile açıldı ve Yahudi asıllı Profesör şunu sordu; ''siz işyerinizde patronunuz ile mücadele edebilir misiniz?'' O zaman Patron kimdir önce bunu tespit etmek gerekir.

Türkler devamlı olarak Almanya veya Avrupa Birliği bizim Patronumuz değildir diyorlar, o zaman bugünkü devirde böyle bir bağımsız devlet var mı, varsa hangisi?

İşin temelinde böyle bir devlet yok. İş dünyasında ise Patron dediğimiz parası olan ve bir işyerini kurup yönetendir. Siyasette de nüfusu çok olan değil, parası olandır. Nüfusu 1,5 Milyara dayanmış Hindistan dünyada Patron olarak anılmaz ama 300 Milyon olan USA Patron olarak anılır ve tanınır. 

O zaman Patron'daki mana parası olan ve bu parayı kullanandır.

Çağımızda siyasette bu süper güç dediğimiz Amerika Birleşik Devletleridir. Amerika batı dünyasının da, doğu dünyasınında Patronu durumundadır. Buna itiraz eden zaten işi bilmiyor demektir.

Patrondan sonra gelen daha küçük Patronlarda var örneğin bunlardan biri Avrupa Birliğidir.

Şimdi kalkıp biz bu Patronu tanımıyoruz veya bizim Patronumuz değil demek Kuzey Koreye veya Iraka benzemek olur ki hiç akıl işi değildir.

Bilhassa Türkiye gibi içlerinde ve dışlarında çeşitli Kürt terörist guruplarla mücadele eden ülkeler bilhassa patron devletleri yanlarına almaları halinde başarı çok büyük ve garanti olabilir. Aksi halde iş zorlaşır.

İşte burada aklın yolu birdir, zengin ve patronu yanına alırsan bu gibi sorunları çözmek çok daha kolay olur.

Konuşma ve tartışmanın temeli bu idi ve fevkalade medenice birbirlerini kırmadan, üzmeden tartıştılar sonunda herkes alkışladı.


İzlenme: 501
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR