Para ve Futbol

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar yazılı ve görsel basından bilgileniyoruz Galatasaray İtalyan Antrenör Roberto Mancini ile çok büyük bir para karşılığında sözleşme yapıyor.

 Burda biraz durmak ve düşünmek lazım. Türkiye'de asgari ücrete bakalım ve birde bu İtalyan zat'ın alacağı paraya...

Sizce uyumluluk var mı?

 Haydi onuda geçelim, bu zat herkesten fazla ne biliyorda burada Galatasaraya öğretecek? Hani bildikleri çok şey olabilir ve ondan öğrenmek için bir bedel ödenir ama bu da yok.

 Avrupa Kupalarında final oynatacak... Bunu yapabilseydi Galatasaraya neden gelsin, sırada en az 10 tane kulüp vardı Avrupa'da.

 

Bay Mancini bu piyangoyu reddetmedi tabii ama hemen yanına Tugay Kerimoğlu verildi. Kontrol ve yönetim mühendisliği yapacak. Yani diyecek ki ''Mancini hoop burası Türkiye onu yapamazsın''.  Hiddink'e yapıldığı gibi.  Netice Mancini birşeyi değiştiremeyecek, salla başını al maaşını yapacak aynı Hiddink ve diğer yabancılar gibi.

 

Düşünüyorum şimdiye kadar Milli Takım dahil çeşitli Türk takımlarını çalıştırmak için kaç yabancı Antrenör geldi, bunlar büyük paralar aldılar ve netice olarak hiçbir şey değişmedi. Sadece Alman Jupp Derwall ve Alman Sepp Piontek geldiklerinde Alman disiplini ile Fatih Terim ve Mustafa Denizliyi yetiştirdiler. Hepsi o kadar.

 Bunları getirip bu paraları vermek yerine bizim Antrenörleri Avrupa'ya göndersek ve öğrenseler daha ucuz ve daha iyi olmaz mı?


İzlenme: 923
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR