ORTADOĞU’DA SAVAŞ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar evvelsi gün İstanbul'un en turistik merkezlerinden birinde, Sultanahmet'te canlı bomba patladı ve birçok yabancı misafir öldü ve yaralandı. Daha evvel Ankara ve diğer bazı yerlerde buna benzer olaylar yaşandı. Paris'te de aynısı oldu ve çok sayıda ölenler oldu.  Bence bu bir terör değildir, bu modern dünyadaki Ortadoğu savaşıdır.

 

Bir insan üzerine bomba bağlayıp hiç tanımadığı insanları , çolukçocuk yaşlı kendisi ile birlikte öldürüyor.  Buna terör denilebilir mi?

 

Avrupalı bu şekilde yapmaz, yaptığını hiç duymadım yani kendi üzerine bomba bağlayıp insanları havaya uçuracak...

 

Bu tip bir savaş ordularla kazanılamaz bunu en iyi Amerika Birleşik Devletleri bilir veya bilmelidir. Irak, Suriye, Libya, Afganistan bunların hepsine Amerika burnunu soktu ve netice bu. Amerika hem kendisi, hemde müteffikleri ile bir kısım Arap dünyası arasında savaş başladı. Sultanahmet, Paris, Ankara vs. bunlar savaşın parçaları. 21.ci asırda artık süngü tak diyerek savaşlar yok ve olmayacak. Amerika çok sıkı korunuyor, durumu biliyor, onun için patlamalar Amerika'nın müttefiklerinde oluyor. Almanlar eski gestapo'dan kalma metodları ile yeraltı dünyasını en iyi kontrol eden istihbarat örgütüdür, onun için Almanya'da fazla olmuyor.

 

Bu hadiseler biter mi? Bence bitmez. Şöyle biraz geriye dönüp bakın. Kaddafi Libya'da, Saddam Irak'ta, Esat Suriye'de herşeyi kontrol altında tutuyorlardı ve istediğiniz zaman oralara turistik geziler dahi yapabiliyordunuz. Şimdi ise bombalar patlıyor, insanlar ölüyor. 

 

Saddam veya Esat istese bile şimdiki kadar adam öldüremezdi, yabancı ülkelere bu kadar göçmen gönderemezdi.  Şimdi ise çok daha fazlası ölüyor ve mülteci olarak sürünüyorlar.

 

Diğer taraftan Ruslar dünyanın 2.ci süper gücü olarak Akdeniz'de limana ihtiyaçları var ve Suriye'yi destekliyorlar.

 

Bu durumun çözümü nedir? Bu savaş nasıl biter? Yoksa daha yayılır mı?

 

Anlaşılan Ruslar sonuna kadar Esadın tarafını tutacaklar ve Suriye'ye kimseye el dokundurmayacaklar. O zaman Türkiye'ye gelmiş olan 2 milyon Suriyeli göçmen ne olacak? Avrupa bunların sadece meslekleri olanlarını alacak bunu ilan da etti. Mesleksizler bize kalacak.

 

Genelde müslüman ülkelerin demokrasi ile yönetilemeyeceğini Amerika öğrenemedi gitti sorunun temeli orada.


İzlenme: 763
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR