ORTADOĞU VE DEMOKRASİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Avrupa Çin ordusunun Suriye ile ilgili yola çıkmak üzere olduğunu bildiriyor. Anlaşılan dünya elele verdi ve tarihte ilk defa Işid isimli topluluğu yok etmek için hareket ediyor.

Söylediklerine göre, "öyle bir yok edeceğiz ki bir daha hiçbir örgüt terör ile ilgili ortaya çıkmayacak". Tabii bunu basına haber vermeden, duyulmadan yapmayı düşündükleri kesin. Rusya da kendi taraflarında destek veriyor çünkü onlarında uçakları düşürüldü.

Amerika uzak durmalı, çünkü Ortadoğuyu anlayamayan tek ülke Amerika. Zorla demokrasi olmayacağını anlamadılar, kafaları almıyor.  Libyayı, Irakı, Suriyeyi, Afganistanı berbat ettiler bu kafayla. Şimdi Amerika yine ön plana çıkarsa sorun çözüleceğine daha kötü olacağı kesin.

Gelecek yıl Amerika'da seçimler var ve Cumhuriyetçilerin kazanacağı çok mümkün. İşte o zaman asıl tiyatroyu görün. Tarihlerinde hemen her harbi başlatan Cumhuriyetçilerdir.

İslam dini demokrasiye genelde ters düşen ve daha çok şeriat düzenine saygı gösteren bir din ve hemen tüm müslüman ülkeler böyle. Bir tek Atatürk'ün Türkiyesi değişik onu da diğerleri gibi yapmaya uğraşıyorlar. Bu şekilde Hristiyan, Müslüman ve Yahudi olarak dünyayı bölecekler. Amerikanın istediği bu ama tatbik edilemeyeceğini evvelden anlayamıyor.

Şimdi Çin'de girdi mi işin içine tam Birleşmiş Milletler işid'a karşı olacak.

Evvelsi günden beri AB içi ve dışı olmak üzere giren ve çıkan didik didik kontrol ediliyor, resimleri çekiliyor. AB sanki tam bir olağanüstü hal ilan edilmiş gibi. İçişleri Bakanları bundan sonra böyle olacağını söylüyorlar. Büyük bir ihtimalle muhacir alışlarıda durdurulacak.  Hiç şüphesiz AB de yaşayan müslümanlarında işleri hayli zor.

Avrupa terörü dünyada yeni harp metodu olarak görüyor, artık dünya harpleri yerine bu şekilde terör ile savaş yapıldığına inanıyor ve bunları durdurmak için araştırma ve deneyler yapıyorlar. 

Nereye doğru gidiyoruz, ne olacak kimse bilmiyor. Hayırlısı...


İzlenme: 1223
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR