Organizasyon‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Türklerin bütün dünyada bilinen en büyük zayıflığı organizasyondur. Daha geçen akşam Manisa'da ''süper kupa'' diye şişirilmiş bir ad altında Fenerbahçe ile Galatasaray maç yaptılar. Maç hasılatı ise Soma'daki şehit ailelerine verileceği yazıldı çizildi.

Maç şehit aileleri için oynanıyor ama sanki bir yabancı gözü ile baktığınızda yeni şehitler vermek için yapılıyormuş gibi bir görünüşü var. Tribünlerden eline ne gelirse sahaya atıyorlar. Kale önleri su şişeleri, para, maytap vs. doldu. Çocuklar toplu halde defalarca girip temizlemeye çalıştılar.

Maçı anlatan Erman Toroğlu'da arada bir devletin sahaya madde atanları kameralarla izlediği ve cezalandıracağını söylüyor, 7-8 tane sıralanmış kamera gösteriyor.

Devlet bu şekilde kamera koymuşsa, masraf etmişse o zaman bu kameraların neticelerinide almış olmalı, o zaman kaç kişiyi acaba Manisa'da ki maçta sahaya madde attıkları için yakaladılar? 

Bu tip ruh hastası izleyiciler dünyanın her yerinde var, onlarda bir zamanlar Avrupa'da sahaya ne bulurlarsa atarlardı ama devlet kamera sistemini bir defada oturttu ve bıçak gibi kesildi sahaya madde atmalar.  Bizim sistemi oturtmamız herhalde jenerasyonlarla bağımlı.

Rahmetli Süleyman Seba gibi birisi Federasyon Başkanı olmalıydı Türkiye'de, bakın o zaman bu sürtüşmeler olur muydu? Türkiye'de futboldan ekmek yiyen bir futbolcu törende Türk Futbolunun Başkanı olan  (kim olursa olsun) Federayon Başkanının elini reklam yaparak sıkmıyor ve bu cezasız kalıyor. Dünyanın hangi ülkesinde bir futbolcu bunu yapabilir?

Organizasyon ve anında tedbir almak disiplinli ve düzenli yaşamın birinci şartıdır. Birinci şartı yerine getiremezseniz ikinci, üçüncü hatta 50 ci şartların hiç faydası olmaz beyhudedir.   Aynı trafikte olduğu gibi.

Siz kuralları uygulatmayın, kontrol etmeyin ondan sonra yollara radar arabaları gizleyip hızlı gidenden para alın. Bu kabahatin üstünü kağıt parçası ile örtmektir. Türk halkı her akşam televizyonlarda trafik kazalarını dinliyor ve izliyor.  Herhalde bir yılda Türkiye'de en az Gazze'deki kadar insan ölüyor. 

 Futbolda da aynı durum. İstanbul'un nüfusunun nerede ise yarısı kadar İsviçre ve Yunanistan Avrupa ve Dünyada başarılı oluyor, diğer yandan koskoca 77 milyonluk Türkiye Kapıkuleden dışarı çıkamıyor.

Şimdi çıkacağız Arsenale gidecek Beşiktaş, hep birlikte göreceğiz başarılı olacak mıyız yoksa olamayıp başımız önde mi döneceğiz? O zaman hep kendimiz çalıp, kendimiz oynayacağız demektir. 

Bonzai satışı ve kullanımından şikayet edeceğimize en popüler spor olan Futbola ve diğer sporlara biraz daha önem versek çok mu zor olurdu?


İzlenme: 938
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR