OLİMPİYATLAR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar daha geçenlerde Brezilya'da Olimpiyatlar yapıldı. Türkiye maalesef 1 tane Altın Madalya alabildi onu da serbest güreşte Taha Akgül isimli bir genç alabildi. Diğer hiçbir sporcumuz altın madalya alamadı.

Bu arada devşirme sporcularımızda mevcuttu, bu son yıllarda moda, kendimiz yetiştiremeyince başka ülkelerden para verip almak. Bunlar şampiyon olursa övüneceğiz ''biz yaptık'' diye eğer yerlerse tabii.

Burada bir kere daha açık ve net Türklerin sporda ne kadar geri kaldığını görüyoruz.

Televizyonlar bile Olimpiyatları doğru dürüst vermedi, veremedi.

Milli Eğitim zaten sporun sanki baş düşmanı. Öğrenci gidip rapor alır ve beden eğitimine katılmaz. Öğretmenlere bir bakın, sporcuya benzeyeni kaç tane görürsünüz?

Ondan sonra gazetelerde spor ile ilgili yorumcular bir de para alırlar. Futbol yorumcuları mesela. Türkiye Teknik Direktörü'nün eğitim durumu nedir?

Her spor dalını öğrenmek, öğretmek ve yapmak için genel kültürünüz, eğitiminiz olmalıdır bizde var mı? Kaç tane Süper lig futbol antrenörü Üniversite bitirmiştir? Yorum yapan ve bu antrenörlerle sporcuları eleştirenlerden kaç tanesi sporda başarılı olmuş şahıslardır*

Futbol müsabakaları da artık dolu stadyumlarda oynanmıyor, halkında gözü açıldı. Bir takım eğitimsiz veya işi bilmeyen adamın elinde tüm spor dallarında dünyada hiç iyi yerlerde değiliz.

Basketbol takımlarına bakıyorsunuz nerede ise büyük çoğunluk başka ülkelerden satın alınmış sporcular. Onların başarısına seviniyoruz. Para veriyoruz ve başarılı sporcu satın alıp seviniyoruz.

Düşününce şaşırmamak elde değil.

Kendimiz yetiştiremiyoruz ve yetiştirenlerden satın alıyoruz.

Bu bana balığı hatırlatıyor. Biz balık tutamıyoruz, tutmasını bilmiyoruz ama para verip tutan ülkelerden satın alıyoruz. Buna balıkçılık denilebilir mi?

Şimdi moda oldu yapamadığımız şeyi yapandan satın almak.

Yakında belki dış ülkelerden başarılı bir Muhalefet Partisi de alabiliriz. Kim bilir?


İzlenme: 646
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR