OLİMPİYATLAR‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Başbakan'ın St.Petersburg'dan Arjantine bazı Bakanlar ve eşleri ile birlikte 16 saat uçmaları, sözlü ve görsel basının gaz vermesi ile Olimpiyatları İstanbul'da 2020 yılında yapacağız diye halkın heveslendirilmesi...

 

Sayın Başbakan lisan bilmiyor ama etrafında lisan bilen birçok danışmanı mevcut, bunlar Olimpiyatları İstanbula alamayacağımızı evvelden bilmiyorlarmıydı? Bunun imkansız olduğunu kendileri bilmiyorsa bir yabancı dostlarıda mı söylemedi?

 

İspanya ekonomik sıkıntı içinde ve Madride vermemeleri gayet normal. Tokya daha evvel Olimpiyat yaptı buna rağmen ikinci defa açık farkla onlara vermeyi tercih ettiler. Ama Tokyo olmayıp Prag veya Atina, Sofya olsaydı yine onlara verir bize vermezlerdi. Bunu hemen hemen tüm dünya konuşuyor ama bizim danışmanların dış ülkelerde herhalde sokaklarda kıyı köşelerde dolaştıkları yok dolayısı ile haberleri olmuyor hatta Başbakana da gaz verdiler.

 

Evvelsi gün 40 yıllık bir Alman dostumdan onbeş gün önce gelen şaka yollu email'de şöyle yazıyordu, ''Burdaki türbanlı Türk kadınlarını al götür Türkiye'ye sana Nobel ödülü teklif ettireyim. Bunların inancına saygılıyız ama din adamı olmayıp bu zamanda bu şekilde giyinerek sokaklarda inanç propagandası yapmak çok çirkin. Peygamberiniz Hz. Muhammed fevkalade ileri görüşlü ve zamanının en modern kişisi olarak şimdi sağ olsaydı buna asla izin vermezdi''.

 

Daha geçen hafta İsveç Stockholm'da sokağın ortasında türbanlı hamile kadın linç edilmekten yaralı kurtuldu ve hastanede. Bizim basın bunları hiç yazmıyor yani Başbakan'ın dediği gibi Fransız bu işlere.

 

Yanlız Almanlar değil tüm Avrupa ve şimdi artık Amerika'da bu şekilde düşünüyor, İslamofobi yayılıyor. Ayrıca Türkiye'de İnsan haklarına önem verilmediğine inanıyorlar. 

 

Bu durumda , yabancıların bu mantığını bilmemek, öğrenmemek ve Olimpiyatları almak için müracaat etmek.....Ne diyeyim...


İzlenme: 1155
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR