OKUYUCU MEKTUPLARI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar maalesef burada her okuyucunun yazdığını yayınlayamıyorum ama bir yazı gerçekten beni çok memnun etti. Ali Önder ÜÇER isimli okuyucu şöyle yazmış, ''Metin bey yazılarınızı birkaç yıldır internetten devamlı okuyorum ama sizin hangi siyasi partiyi tuttuğunuzu bugüne kadar anlayamadım'' demiş.

Ali Önder bey çok memnun oldum demek ki yazılarımda partizanlık yapmıyorum, ülkemi siyasi partilerin önünde tutuyorum ki benim hangi siyasi partiden olduğumu anlayamamışsınız.

Partizanlık kadar kötü hiçbir şey yoktur, insanı, toplumu ve ülkeleri geri bırakan en önemli faktör partizanlıktır. İnsanın gözünü bile kör eder.

Ben kendimi bildim bileli Fenerbahçeliyim ama Fenerbahçe ile Galatasaray maçına gittiğimde Galatasaray daha iyi oynuyorsa ben onları alkışlarım, iyi oynayan kazansın derim.  Siyasette biraz buna benzer, hangi siyasi parti iyi birşey yaparsa onu takdir ederim çünkü herşey ülkem için yapılıyor.

Bazıları gibi körükörüne bir partiyi veya bir kulübü tutup ne olursa olsun ona taraf çıkmak insanlarıda, toplumu da ileri götürmez tam tersine geri bırakır.

Zaten partizanlık yapılmaması halinde doğru ve yanlışı görmek çok daha kolay olacaktır diye düşünüyorum.

Ben şahsen Partili Cumhurbaşkanına da, Partili Milletvekilliğine de, Partili Belediye Başkanlığına da fazla inanmam. Birisi Cumhurbaşkanı veya Milletvekili seçildiği andan itibaren Türkiye Cumhuriyetinin hizmetindedir ve 80 Milyonun Cumhurbaşkanı ve Milletvekilidir. Belediye Başkanı seçildiği İl ve İlçenin Belediye Başkanıdır sadece bir partinin Belediye Başkanı değildir. Bundan dolayı da seçilmişler asla taraf tutmamalıdır.  Tutarsa Fenerbahçe - Galatasaray gibi olur ve Partizanlık hiçbir ülkeye faydalı olmaz.

Meclis'te ki kavga ve dövüşler bunu göstermiyor mu?

50 Milyonun seçtiği ve 80 Milyonu  temsil eden insanlar Parti yüzünden birbirleri ile dövüşüyorlar.  İyi mi oluyor? Faydalı mı oluyor? Yoksa ayıp mı oluyor?

Bugün Amerika Başkanı Trump'un Partisi olamaz, hangi partiden gelirse gelsin onu Amerikan halkı seçmiştir ve artık o bütün  Amerikanın Başkanıdır.  Amerikan Milli Marşı okunurken elini kalbinin üzerine koymasıda bunun açık ve net işaretidir.

Vatan sevgisi böyle olur.

Ben Fenerbahçeliyim diyerek kendi taraftarımın yaptığı bütün hataları görmemezlikten gelirsem bu Fenerbahçelilik olmaz, kalleşlik olur ve sporu toplumda berbat eder, insanları kutuplaştırıp düşman eder.

Böyle bir şeyi aklı başında ve mürekkep yalamış hiç kimsenin yapmaması gerekir diye düşünüyorum.

 


İzlenme: 601
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR