OKUL SERVİSLERİ KEPAZELİĞİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bizim zamanımızda okul servisi yoktu, herkes okula kendi giderdi. Minibüsler çıkınca bu servisler çoğaldı. Biz 6-7 yaşında tramvaya biner, sırtımızda çantamız, elimizde sefertasları, bilet alır ve okulumuza giderdik. Sefertası nedir bilmeyenler için söyleyeyim, yemek vardı içinde öğle yemeği.

Biz böyle okuduk.

Ayrıca disiplini bozacak hareket yaparsak akşam okul sonrası cezaya kalırdık bir dosya kağıdı yazı yazmak gibi.

Şimdi bakıyorum 3 yaşında bir çocuk yuvaya gitmek için bindiği minibüste uyuya kalıyor ve ölüyor. Allah kimseye vermesin ama bununla iyi ilgilenmek ve birdaha benzerinin dahi olmamasını temin etmek lazım.

Telefon edip yanındayız demekle olmaz bu iş.

Yuva müdürü veya sahibi tutuklanmış. Neden İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürü tutuklanmıyor?

Ben olsam Başbakana doğrudan sorardım. Balık baştan kokar, minibüs şoförü veya okul müdüründen evvel oranın sorumlu İlçe Milli Eğitim Müdürünü tutuklamaları lazımdı. O ortalarda neci olarak dolaşır? O İlçe veya İl'de eğitimden sorumlu değil midir? Yetkileri ve maaşı ona göre değil midir? O zaman okul müdürlerini teftiş etmeyen kendileridir. Eğer okul müdürlerine gerekli kontrol ve disiplin uygulanmış olsa bu küçük çocuk belki de ölmeyecekti.

Şimdi okul müdürünü tutuklamak yetmez, eğer bu işi kökten çözümlemek istiyorsak mutlaka sorumlu balığın başını kopartacaksınız.

Aksi halde yine tekrar eder ve aynı tiyatro yine oynanır.

Şimdi hiç şüphem yok öğrenci servisi aileleri ilgilendirir diye kıvırtacaklardır ama yanlıştır, okulun içinden öğrenci alıp, öğrenci getiren herşey okul müdürünü ve İlçe Eğitim Müdürünü ilgilendirir ve sorumluluk alanına girer.

Demokratik düzende herşeyin yöneticisi ve onun da amiri mevcut. Okul dediğiniz zaman önce Müdür sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü gelir ama burada hiç bahsi geçmiyor. Sanki uzayda yaşıyorlar.

Biz hep küçük adamları arayıp buluyoruz ceza vermek için bu nedenlede suçlar bir türlü bitmiyor.

Allah korusun bir deprem olsa ve ev yıkılsa faturayı evin inşaatında çalışmış ameleye keseceğiz. Herşey böyle. Diğer yandan herşeyin başı var ve asıl suçlu onlar çünkü esas görevlerini yapmayıp makamlarında çay kahve misafir ağırlarlar veya açılışlarda boy gösterirler ​.

Bu kafada gidersek daha çok cenaze kaldırırız.


İzlenme: 426
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR