Okul Araçları ve Cahil Cesareti

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar  Cahil geleceği düşünmez, anını düşünür, korkmaz ve bunu kahramanlık veya delikanlılık olarak görür ve inanır , cahil kafasına göre kaybedecek birşeyi yoktur. Geçen gün Dalamanda 6 yaşında bir çocuğumuz Okul Aracı altında can verdi, bunu yanlız Türk yazılı ve görsel basını değil, hemen hemen tüm dünya basını haber olarak verdi.  Neden verdi? Çünkü 6 yaşında bir çocuk kimin çocuğu olursa olsun o ülke için çok kıymetlidir, belkide herşeyden çok kıymetlidir.

 Bizde ise çok açık ve net yazıyorum, hiçte o kadar önemli değildir, bir 6 yaşındaki ölür, birçok yenisi doğar. Kafa budur.

 Sabah erken saatlerde Marmaris içinde ve civarında yürüyüş yaparım, yürürken geçen okul araçlarını gördüğümde üzerime bir korku gelir, hatta olurda karşıdan karşıya geçeceksem elimde olmayarak iki şeye dikkat ederim biri taksiler, diğeri okul araçları.

Bu iki araç trafiği bu civarda görülmemiş derecede tehlikeli, bilhassa sabah yolları boş bulan bu zatlar ayaklarının altında ne olduğunun farkında bile olmadan basarlar.

 Bence çokta normal, bunda anormal ne var ki? Ortaokulu belkide zor bitirmiş insanlara bu  vasıtaları verirseniz elbette bir 6 yaşındaki ölmüş, çok yaşa diğerleri diyeceksiniz zira başka diyecek birşeyiniz yok. Elinizden başka birşey gelmeyince bu sözler söylenir, çünkü sözün bittiği yerdir.

 Herkesin kafasına tamamen yanlış olarak işlenmiş, ülkemizde trafik kazaları sadece şehirlerarası yollarda süratten olmuyor . Sabahtan akşama kadar radar koyup para cezası yazılsa bile kazalarda en ufak bir azalma olmaz, zaten olmadığınıda bu işlerle ilgili tüm dünya biliyor.

 Kazalara sebep olan asıl cahil cesaretidir, başka hiçbir şey değildir.

 

Dalaman'daki Okul aracında hostes veya benzeri bir insan olsaydı o çocuk şimdi yaşıyor olacaktı. O vasıtaya hostes koymamakta, hostessiz hareket etmekte cahil cesaretidir. Aracın şoförüne herhalde adalet bir ceza  verecek ama hostesi tedarik etmeyen veya kontrol etmeyen, 6 yaşındaki çocuğu Okul aracına kendi başına salan okul sorumlusuna Milli Eğitim ne yapacak? Gerçekten merak ettim...  Mükafat mı verecekler, yoksa ölen öldüğü ile mi kalacak?


İzlenme: 942
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR