NAZİLER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Almanya'da 2.ci dünya harbine sebep olan Adolf Hitler ve onun Nazi Almanyası artık yok, Almanya çok değişti, oldukça uzun yıllar görev yaptığım için Almanları çok iyi tanıyorum.

Belki de dünya tarihinde Almanlar kadar bir harpten sonra acı çekmiş başka bir millet yoktur.

Evet, Yahudiler de çekmiştir ama çekmeden evvel Alman Hükumeti Yahudilerin başka ülkelere gitmelerini istemiş hatta bütün dünyaya onları almalarını istemiştir ama hiçbir ülke almamıştır.

Harp sonlarında istila edilen Almanya'da çok acı şeyler olmuş ve milyonlarca Alman çok büyük acılar çekmiştir. Almanya ikiye bölünmüş, ana ve oğul birbirinden zorla ayrılmıştır.

Demek istediğim o zaman yaşamış olan Alman nesli tarihin en büyük acılarını çektirmiş ama sonra kendileri de fazlası ile en önemlisini çekmiştir.

Şimdi Almanya'da Nazi kafası hala devam ediyor diyenler bir şeyi çok iyi anlamış olmalıdırlar, dedelerinin işlediği suçtan siz torunlarını mahküm edemezsiniz...

Onun iç bugün onların torunları olan Almanları hiç kimse dedelerinin işlediği suçtan yargılayamaz.

Bırakın Almanları hiç kimse dedelerinin işlediği suçtan yargılanamaz, dünyanın hiçbir hukuk düzeninde veya kanunlarında böyle birşey yoktur.  Değil dedeleri, kendi öz babasının suçundan bile çocuğu cezalandırılamaz.

O zaman bizim de 56 yıldır milyonlarca Türkü barındıran ve onlara ekmek veren Almanları Nazi olarak adlandırmamız yakışıklı bir düşünce asla değildir.

Almanya bugün dünyanın en güçlü ülkelerinin arasında en başta gelenler arasındadır. 1945 yılında ikiye bölünmüş, hertarafı perişan olmuş, taş taş üstünde kalmamış ancak muhteşem bir çalışma ile bugün nereden nereye gelmiştir.

Önce buna herkesin saygı duyması sanırım  insanlık olsa gerek.

Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan ve hemen hemen tüm üstdüzey Türk yöneticilerinin kendilerine layık gördükleri pahalı otomobiller hep Almanların icadı ve ürünleridir.

Şunu da unutmamak lazım ki 2.ci dünya harbinde Kapıkuleye kadar gelen Hitler ordusu isteseydi çok kısa sürede Türkiye'yi alabilirdi ama dost gördüğü Türkiye'ye dokunmadı.

Şimdi bir gazeteciyi tutuklamak ve yargılamadan ona terörist damgası vurmak 2.ci dünya harbinde normal olan Almanya'da şimdi normal değildir.

Her sanığın yargı neticesinde suçluluğu kanıtlanır veya kanıtlanmaz ama herkes yargıç olur ve önüne geleni terörist ilan ederse bu nereye varır?

Kavga ve sürtüşmelerle ne iç, ne de dış siyaset yapılabilir çünkü er veya geç bir yerde patlar.

Birçok cahil kişiler ''vayy be Almanya'ya bile kafa tutuyoruz, helal olsun'' diyebilir veya diyenler çoğalabilir ama bunun götürüsü getirisinden fersah fersah fazla olabileceğini de hesaplamak gerekir.  


İzlenme: 622
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR