NASIL SEÇİM YAPILACAK?‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Alman basını bunu yazmış evvelsi gün. ''Silahların altında demokratik seçim mi yapacak Türkiye?'' diye yazmış. Böyle bir seçim, kim kazanırsa kazansın hatta bütün partiler kucaklaşıp koalisyon yapsa ben Avrupa Birliğinin hatta Amerikanın kabul edeceğini sanmıyorum. Kabul etmemeleri demek Türkiye için çok zor günler demek. Unutmayalım Türkiyenin dünyadaki ithalat ve ihracatta 1. numaralı ortağı Almanya. Orda öksürdükleri zaman burada Euro ve Dolar fırlıyor.

 Herşeyden evvel bu savaşa dur demek lazım, öldürerek kanla hiçbir yere ulaşmak mümkün değildir 21.ci asırda.

 Türkiye 7 Haziran'da demokratik seçimini yaptı ancak Sayın Bahçeli çoğunluk arasında bir koalisyon kurulmasını istemedi hatta Meclis Başkanlığını da AKP ye hediye etti. Şimdi 1 Kasım seçimleri silahlar susar ve demokratik şekilde yapılırsa, aynı ve benzer netice çıkarsa ne olacak? Sayın Bahçeli yine aynı şekilde mi hareket edecek? O zaman 3.cü defa mı seçim yapılacak?

 Türkiye içindeki anketlere baklırsa netice hemen hemen aynı olacağı anlaşılıyor.

 Seçimler için bir sürü para harcanacak, yine seçim konuşmaları, vaadler vs. Bunlara lüzum var mı idi? AKP'nin tek başına iktidar olamadığı için seçimlerin tekrarlanmasını istediği ise tamamen yalan. Bunu ben değil bütün dünya söylüyor. Çünkü Muhalefet 291 Milletvekili ile Mecliste çoğunluktaydı ama Meclis Başkanlığını bile AKP'ye verdiler. AKP zorla almadı. Şimdi kalkıpta AKP tek başına iktidar olamadı diye seçim yeniliyor demeleri külliyen yalan. Kursaydın koalisyonu, kurdun da önüne mi yattılar. 6 küsur Milyonun seçtiği ve geçmiş 4 yıldır yanyana oturduğun partiyi yok sayacaksın sonrada AKP istemedi diyeceksin...Türkiye bunlara artık inanmıyor karnı tok.

 Hrşeyden önemli olan silahların gölgesinde bir demokratik seçim yapılamayacağıdır. Nasıl askeri darbeleri demokratik kabul etmiyorsak silahların ön plana çıktığı bir seçimide demokratik kabul etmek mümkün değildir.

 Yapılacak iş derhal bu savaşı durdurmaktır. Türk halkı savaş istemiyor bu çok kesin. Ama daha fazla işin içine girersek ve hudut dışından askerlerimizi vururlarsa birgün mecbur kalabiliriz. Zaten düşmanın istediği de budur Türkiyeyi Ortadoğu pisliğinin içine çekmek. Bununla Nato ve Müteffiklere büyük zarar verdirmektir.


İzlenme: 841
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR