Mustafa Sarıgül

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okular CHP alışılmışın dışında bir iş yaptı ve Istanbulu AKP dışında kazanabilecek tek kişi olan Sarıgülü tekrar partiye aldı. Baykal zamanında Sarıgül partiden ihraç edilmişti çünkü Baykal öyle istemişti.  Bu disiplin kurulları adı altında  Genel Başkanın emirleri ile hareket eden, birçok yerde yine onlar tarafından atanan kurulların hukuklaştırılması gerekir.  Disiplin kurulları tarafsız olmalıdır ve Genel Başkan değil parti üyeleri tarafından bağımsız olarak seçilmelidir. Yoksa bu yargısız infazdan başka birşey olmuyor.

Adamı disiplin kurulu kararı ile dernekten veya partiden at, sonra tekrar al, sanki çocuk oyuncağı.

CHP İstanbulu başka hiçbir şekilde alamayacağını nihayet bu kadar sene sonra anlayabildi ve en doğru hareketi yaptı. Varsayalım Sarıgül İstanbulu kazandı o zaman ne olacak? Hiç şüpheniz olmasın Sarıgül Genel Başkan seçilecek. İstanbulu alan tartışmasız CHP Genel Başkanıdır.

Sarıgül'ün İstanbulu kazanma şansı bence mevcut, bütün sorun CHP içindeki geçimsizlikler ve sürtüşmeler. İnönü zamanından beri bu devam ediyor, en son Baykalın istifası ile had safhaya çıktı.  Sarıgül'ün söylemiş olduğu gibi seçim kazanmak bir ekip işidir, eğer ekip tam değilse ve yarımyamalak çalışırsa seçim kazanmak hayal olur.  Bu da Sarıgül'ün işi 5 ay zamanı var  ekibini kuracak ve çalıştıracak.  Ekibini kurarkende AKP'den kopya çekecek ve ileriyi görebilen, batı medeniyetini iyi bilen, "evet efendim, emredersiniz efendimci" olmayan kurmaylar bulacak.

 

Aksi halde kendiside silinir gider.

CHP artık durumu anlamalı, yerel seçimlere 5 ay kalmış hala bazı suratların seçim kazanamayacağını anlayamıyorlar.  Bu suratlar eskiden  başarılı olmuş olabilirler ama eskimiş , diğer yandan Türkiye iletişim çağında mecburen hızla ileri gidiyor, CHP buna ayak uydurmakta gerçekten zorlanıyor.

Daha evvelde düşüncelerimi yazmış olduğum gibi Yerel seçimler %90 aday işidir ve adayların , onun veya bunun sözlerine kanarak değil, çok iyi elenip sık dokunduktan sonra seçilmeleri şart, aksi halde seçim kazanmak sadece rüyalarda görülebilir.


İzlenme: 1368
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR