MÜSLÜMANLIK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar dinler genelde aileden miras kalan inançlardır. Benim ailem müslüman, değil de hristiyan olsaydı bugün ben de hristiyandım. Bütün dünyanın yaklaşık % 99 miktarı dinlerini bu şekilde kabul etmişlerdir.

Yani insanlar kendi eşlerini genelde kendileri seçer ama dinlerini seçmez miras kalır.

 

Son zamanda yabancı basın organlarını takip edenler tarihte hiç olmadığı kadar sayıda müslümanın hristiyanlığa geçtiğini okuyor ve görüyor. Bunun esas nedeni elbette canlı bombalar ve terörizm.

 

Amerika'nın yeni Başkanı Trump seçimlerden evvel müslümanları Amerika'ya almayacağını söylemiş bazı kesimler tarafından ne kadar eleştirildi ise de bazıları tarafından tam destek bulmuştu.

 

Müslümanlık ortadoğuda ki sürtüşmelerden ve insanların öldürülmesinden çok büyük zarar görüyor. Bu zararın asıl sebebi ise işe uzaktan bakıp hiçbir şey yapmayan bazı müslüman devletler Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn, Oman, Azerbeycan, Türkmenistan, Özbekistan gibi yeraltı zenginleri.

Bunlar nedense muhacir dahi almıyorlar ve bütün katliamlara seyirci kalıyorlar.  Bu da insanları müslümanlıktan soğutuyor.

 

Bir zamanlar aynısı Filistine de olmuş bu müslüman ülkeler sadece uzaktan film izler gibi izlemişlerdi.

 

Mısır acaba doğrusunu mu yaptı? Müslüman Kardeşler adı altında iktidara gelenlerin de aynı birçok diğeri gibi sadece kendi içinde kalıp müslümanlığın geri kalmış törelerini takip edilmesine müsaade etmedi. Aksi halde bugün Mısır mutlaka bir savaşın içinde olabilirdi.

 

Bugün Avrupa'da bile yabancı düşmanlığı yerini yavaş yavaş müslüman düşmanlığına bırakıyor. Biraz esmer, sakallı ve müslümana benzeyen birisine çok kaygılı gözlerle bakılıyor.  Hatta bazı gençler yakalarına haç rozetleri takarak müslüman olmadıklarını belli ediyorlar.

 

Türkiye gibi turizm'den büyük gelir sağlayan ve bacasız endüstri diye adlandırdıkları Milyarlarca dolarlık gelirden maalesef bu müslüman düşmanlığı yayıldıkça büyük zarar etmeleri olağan olacak.

 

Bu durumda maalesef buna alışmak zorunda kalacağız.


İzlenme: 565
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR