Müslümanlık ve Alkol

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Alkolü Müslümanlara Peygamber efendimiz yasak etmiş. Neden ettiği ile de iddialar elbet var ama biz detayına inmeyelim ve yasak ettiğine göre iyi birşey değil diye düşünelim.

            Peygamber efendimiz alkolü müslümanlara yasak ediyor, dikkat ederseniz Hıristiyanlara birşey demiyor. Hristiyanlar içiyor ve büyük zevk duyuyorlar. Hatta birçok Hıristiyan doktor az içilmesi halinde kanı sulandıracağını ve faydalı olduğunda hemfikirler.

           Şimdi alkol kullanan Hıristiyan cehenneme mi gidecek? Eğer Allah isteseydi Hıristiyanlara da yasak ettirirdi ama ettirmemiş onlara serbest bırakmış. Aynı şekilde Yahudilere de yasak etmemiş. Sadece Müslümanlara yasak.

           Din konusunda çok yanlış bilgilendiriliyor müslüman aleminin büyük çoğunluğu. Müslümana yasak olan diğer dinlere haram değil, eğer olsa idi bunu da açıklarlardı. Nasıl ki Hıristiyan da aynı Müslüman gibi cennete gidebilecekse. Cennetin yalnız Müslümanlar için olmadığı, insanlık için olduğu malum. O zaman elma ile armutu karıştırmayalım. Biz müslüman alemi içindeki kural ve kanunları uyguluyoruz ama bir Hıristiyan'dan ve Yahudi'den aynı kural ve kanunları uygulamasını bekleyemeyiz.

Nasıl ki bizim ülkemizdeki kanunlar başka, Avrupa'dakiler başka ise.

              Hayat ve ölüm ile, evrene insanoğlunun aklı ermediğine göre, inanç hangi lisanda olursa olsun ağır basacak. Dünya inanç yolunu bırakıp Milliyetçilik yolunu seçse ve çeşitli bayrak altında kendilerine has kanunlarla ülkeler kurmuş olsa dahi inanç her zaman bir yerden çıkıyor.

              Nasıl 5 vakit namaz kılmayan bir Hıristiyan veya Yahudi de cennete bal gibi gidebilecekse, namaz kılmayan müslüman da cennete gidebilecek. Bunun kararını ne hacı, nede hoca verebilir, karar sadece Ulu Yaradanındır.


İzlenme: 1083
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR