MÜSLÜMANLARIN KAVGASI‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar tarihe baktığınızda Müslümanların kendi aralarındaki kavgalarının bugüne kadar bitmediğini görürsünüz. Hadi diyelim eskiden hristiyanlarda birbirleri ile savaşlar yapıp, öldürüyorlardı ama son zamanda bu bitti. Şimdi Müslümanların diğer Müslümanlarla kavgası en hızlı şekilde devam ediyor,

                 Reyhanlı'da bombalar patladı ve 51 günahsız insan öldü, bir o kadar hatta daha fazla yaralı var. Ne için? Kim yaptı bunu? Eskiden olsa komunistler yaptı derlerdi, şimdi sorsanız Amerika derler garanti, halbuki sorgulanan kişilerden bazıları bizim Türkler.

                 Önce biz komşunun içişlerine karıştık ve Esed bebek öldürüyor diye büyük miktar Suriyeliyi kabul ettik, çadır kentler kurduk. Bunlar vatansız değil, kendi vatanları var ama biz ağabey, baba rolüne soyunduk ve bunları aldık. Daha sonra yine komşunun iç işlerine karıştık.

                 Neden Kuzey Kore'ye karışmıyoruz? Amerika gelsin Iraka girdiği gibi girsin işi bitirsin, biz taşeron muyuz? Komşu ile düşman olduk ve bu düşmanlık yıllarla devam edecek.

                 Siyaset, Politika bunlar hepsi düşünce ve akıl işidir, kendinize zararı dokunabilecek şeylere bulaşmazsınız, çamura taş atmazsınız atarsanız bu erkeklik mertlik değildir.

                  Kendi içimizde Kürtlerle bir anlaşma sağlanmış, cenazelerin gelmesi durmuş belki binlerle hatta onbinlerle gençin ölmeleri durdurulmuşken şimdi karşımıza pasaklı Suriye çıkıyor. Onlarında arkalarında ağabeyleri var, kimsesiz değiller.

                  Oturamıyoruz oturduğumuz yerde, rahat mı batıyor nedir?


İzlenme: 885
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR