MUHARREM İNCE

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Muharrem İnce için Genel Başkanlığa aday olduğundan beri çeşitli yazılar yazılıyor ama son günlerde batının araştırma şirketlerinin de dikkatini çekmiş olacak ki kendisinden çok söz ediliyor.

İlk defa son 40 yıldır CHP adayı seçimlerde favori diye başlıklar çıkıyor batı basınında.

Muharrem beyin yaptığı toplantılara bakacak olursanız çok büyük bir kalabalık kendisini izliyor.  Söylenilen ve tahmin edilen 1. turda olmasa bile 2.ci tur'da Başkanlık seçimini Muharrem İnce'nin kazanabileceği.

Burada en önemli rolü HDP oynayabilir ve barajı aşacak oy alırsa 2.ci turda bu oylar Muharrem İnce'ye gidecektir.

Yargı Selahattin Demitaş için ''Cumhurbaşkanı olabilir'' onayı verdi ama geçici dahi olsa serbest bırakmadı. Bu mağduriyet edebiyatı muhtemelen HDP'ye daha fazla oy kazandıracak.

Seçimler için serbest kalsaydı tahminime göre daha az oy alırdı.

2. turda HDP'nin oylarını da hesap ederseniz Demirtaş'ın seçimler için dahi olsa serbest kalmaması seçim neticelerinde önemli bir rol oynayacağı açıkça görünüyor.

Burada en önemli ve düşündürücü olan CHP içindeki demokrasinin bir şekilde yanlış kullanılması. Muharrem İnce eğer seçimi kazanırsa Türkiye'yi yönetmekten çok CHP içindeki bitmeyen sorunlarla uğraşmak zorunda kalacağı kesin.

En önemli sorun Kemal Kılıçdaroğlu'nun avanesi ile birlikte her yerde karşısına Genel Başkan olarak çıkması olacaktır. Bugün dahi bunu her yerde görüyoruz.

CHP siyasi parti olarak kim Genel Başkan olursa olsun fazla değişemedi ve modern zamana uyamadı maalesef. Önemli bir hastalık geçirmiş 80 yaşında Deniz Baykal’a Onursallık gibi bir görev yerine Milletvekili adayı yapılması bunu çok açık gösteriyor.

CHP hala kendi gençlerine güvenmiyor...

Zaten Parti'lere bakacak olursanız SAADET, MHP ve CHP Genel Başkanları en az 70’lik.  Adayların içlerinde en gençleri olan Muharrem bey seçilirse ve CHP'yi eski mantıktan kurtarırsa uzun süre zirvede kalabilir aksi halde Ecevit gibi kısa süre sonra sallantı başlar...


İzlenme: 351
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR