MUHARREM İNCE

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Muharrem İnce ile ilgili bilhassa CHP Genel Başkanlığına aday olduğu zaman çok şeyler yazmıştım. Bütün yazılarımın özeti Muharrem İnce'nin Kemal Kılıçdaroğlu'dan daha başarılı olacağı yönünde idi. Maalesef olmayan Parti içi Demokrasi nedeni ile İnce seçilemedi ve yine 70 yaşında her girdiği seçimi kaybeden Genel Başkan kaldı.

Açık söylüyorum Muharrem beyin yerinde olsa idim Cumhurbaşkanlığı adaylığını kabul etmezdim. Ben Genel Başkanlığa aday oldum, önce beni Genel Başkan seçin ondan sonra karar veririm derdim. Hem beni seçmeyeceksin sonrada arenaya atar gibi Cumhurbaşkanı adayı olarak ortaya atacaksın kaybedersem de silinip gideceğim.

Buna batıda populist politika derler ve kimse artık yemez.

Birde gün ve saat verip bu kadar bekleyecek ve bekleteceksin sanki loto/toto mübarek...

Tipik CHP

Sevgili okurlar dikkat ederseniz CHP'yi devamlı eleştiriyorum çünkü bu partiyi 1946 dan beri tanıyorum. Yaptıkları birçok şey eskide kalan ve modası çoktan geçmiş olan hareketler. Hala nedense bunlardan kurtulamadılar. Gönül isterdi ki CHP'de değişim göstersin ve zamana uysun ama olmuyor.

Muharrem İnce bu CHP için fazla lüks diğer yandan birden uzaydan düşmüş gibi Cumhurbaşkanlığı zor.

Muharrem İnce Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Meral Akşener de Tayyip Erdoğan'ın yerine gelmeleri için birlikte hareket edilseydi bu çok daha doğru olurdu.  Belki de 2.ci tur hesapları için bu yol tercih edildi.

Her ne hal ise bugün CHP'nin kararları da, neticeleri de, bildirme zamanlaması da çağa uymuyor, hala rahmetli İsmet Paşa zamanındaki gibi.

Beyler herşey değişti, dünya değişti, siyaset değişti  CHP'nin hala haberi yok. 81 yaşında harikalar yaratsa da Belediye Başkanı olmaz çünkü genç nesil gelmiş kapıda bekliyor. Onları orada bekletmek demek geri kalmak demektir.

Yapacağın herşey değişim ve gençleri korkmadan görevlere getirmek olmalıdır. Bu işlerin 65-70 yaşındaki kişilerle olmayacağını, olmadığını Atatürk kaç defa söyledi, yazdı ve gösterdi?

Bütün bunları anlamıyorsan Türkiye'yi nasıl ileri medeniyete götüreceksin?


İzlenme: 653
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR