MUHALEFETE BİR ÇİFT SÖZ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar bugün İnternet Facebook'ta bir küçük yazı okudum. Öyle bir yazı idi ki hani derler ya ''Çuk Oturmuş'' diye aynen öyle olmuş.

''Duran eylemcilerin derdiyle ilgileneceginize hastane kuyruklarinda duran adamlarin derdiyle ilgilenseydiniz simdi iktidar olurdunuz..''

 

Bence bu söz Türkiye'de belkide son 50 yılın en önemli sözüdür. Muhalefeti eleştirmemizin tek sebebi bu kadar kolay bir işi veya benzer işleri yapamamış olmalarıdır. İş sokaklara gelmeden, provakatörler işin içine girmeden hangi muhalefet hastane kapılarında saatlerce sıra bekleyen ve birde azar işiten hastaların derdi ile ilgilendi?   Hangi muhalefet Milletvekili gelipte, yaşadığımız Marmaris'te SGK hastanelerinin veya Devlet Hastanelerinde saatlerce kuyruk bekleyen hastalar ile ilgilendi? Bu çok basit ve sadece iyi bir organizasyon isteyen, bütün çağdaş dünyada çoktan çözülmüş olan sorunu çözmek için kim gayret gösterdi? Hangi muhalefet Milletvekili bu ve benzer hastanelerde hastaların azar iştimelerini ve hor görülmelerine mani olmak için bir girişim yaptı?

 

Diyeceksiniz ki İktidar yaptı mı? Hayır onlarda yapmadı. Bir iki iyi değişiklikler yaptılar sonra bıraktılar, devam etseydi belkide bugünkü direnişler olmazdı.

 

Muhalefet halkı ile ilgilenip onların en hassas karnı olan sağlık sorununa el atsaydı belkide bugün iktidar olurlardı ama yapamadılar, yapmadılar. Halada yapamıyorlar. İçlerinden hiç kimse çıkıpta bunu akıllarına getirmedi mi? Getiremedi.

Şimdi seçimlerde oy isteyecekler...

 

Bence ne iktidar, ne de muhalefet beklediği oyları alamayacaktır, göreceksiniz.


İzlenme: 1385
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR