MUHALEFET VE HEYECAN‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Türkiye Cumhuriyeti tarihinin unutulması mümkün olmayacak gün ve haftalarını yaşıyor. Eğer kuş bakışı durumlara bakarsanız çok açık ve net muhalefet boşluğunu görmemeniz mümkün değil.

Bir ülkede hertürlü karışıklık ve illegal yapılanmada siyasetin pasif veya aktif rolü mutlaka vardır.

Türkiye'de üç tane muhalefet var. Biri Anamuhalefet ancak ne Genel Başkanı, ne de ekibi Türk halkını heyecanlandıramıyor. Yani eskiye dönük, efendi adamlar ama zamanın değiştiğini ve Anamuhalefet Genel Başkanının konuşmalarının Türk halkını heyecanlandırması gerektiğini daha anlamış değiller.  Genel Başkan çok soğukkanlı ve efendi bir Beyfendi ama Türk halkını heyecanlandıramadığınız takdirde seçim kazanamazsınız. Bunu anlamış değiller.

Bunu en iyi Cumhurbaşkanı Erdoğan yapıyor.  En son halkı sokaklara çağırması bile bir heyecan yaratmaktır. Muhalefet bunun zırnığını dahi yapamıyor, beceremiyor. 

14 yıldır her girdikleri seçimi Muhalefet kaybetti, bu da onun en açık ve net ispatı.

Bir tek 7 Haziran seçimini Muhalefet olarak kazandılar ama bu sefer hala 2 yıl önceki Milli İrade geçerliliği bugün soru işareti olan MHP Genel Başkanı kabul etmedi ve geri çevirdi.

 

Soru işareti diyorum çünkü bugün bir Genel Seçim olsa ben şahsen MHP'nin %10 barajını aşacağına hiç ihtimal vermiyorum. Sayın Bahçeli'nin hiçbir konuşması hiç kimseyi heyecanlandırmıyor, ninni gibi dinleniyor.

 

Üçüncü ise ne oldukları tam belli değil. Türkiye Partisi mi, yoksa teröristlerin partisi mi henüz Türk halkı tarafından tam anlaşılmış değil. Başkanları Demirtaş hazırcevap ama bilhassa en kritik zamanlarda büyük hatalar yapıyor.  Yapmasa belki de bütün sorunun çözülüp barışa gidilmesine yararı olurdu ama yapmıyor, yapamıyor veya yaptırmıyorlar.

 

Bu durumda baktığınız zaman hergün seçim yapsanız Muhalefet Partileri Milletvekillerinin yavaş yavaş azaldığını görürsünüz.

 

Yukarda yazdığım gibi Muhalefet tam akıntıya kürek çekiyor bu zamanda işin püf noktasını ve Türk halkının nabzını tutamıyor ve  anlayamıyor. Cumhurbaşkanı ise tam manası ile Türk halkını heyecanlandırmayı çok iyi biliyor ve bunun neticesini de 14 yıldır her girdiği seçimde alıyor.

Eğitim seviyesi oldukça düşük olan toplumları konuşmalarınız ile  heyecanlandıramadığınız takdirde bu zamanda onlardan oy almanız tamamen hayaldir.

Muhalefet bu şekilde devam eder sonrada özeleştiri yapacak yerde İktidar partisine kabahat bulursa Türkiye hiç rahata kavuşamaz.  


İzlenme: 682
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR