MUHALEFET DÖKÜLÜYOR‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar burada uzun süredir bu muhalefet asla seçim kazanamaz diye hep yazdım. Şimdi bütün Türkiye herhalde görüyor. Geçen gün Marmarise yakın bir köyde kahvede konuşuyorduk nerede ise 15-20 kişi hep CHP'ye oy verdiklerini ama bir daha vermeyeceklerini söylüyorlardı. Bu sefer bir seçim olsa CHP kanımca barajı bile zor geçecektir.

MHP ise daha da feci durumda.  Bu muhalefetle iktidar değişir mi?

Bakıyorum bir kesim AKP'ye kızıyorlar, eleştiriyorlar ama Muhalefeti unutuyorlar. Muhalefetin bu kadar zayıf olması AKP'yi kuvvetli yapıyor belki de bunu anlayamıyorlar.

Kavga ile zor ile hiçbir şey olmaz. Başta belki olabilir ama devamı geldiğinde karşılık bulacaktır.

Türkiye'nin acil olarak yeni bir Muhalefet Partisine ihtiyacı var. Siyasi başarı ekiple olur, eğer ekibiniz yoksa veya kifayetli değilse başarı imkansızdır. Hiç kimse tek başına iktidar olamaz, mutlaka yakın çalışma arkadaşları olmalıdır eğer onlarıda kızdırıp uzaklaştırırsanız sonunda yanlız kalırsınız. CHP de Muharrem İnce gayet ince olarak geri çekildi, sanıyorum bu durumu evvelden gördü.

CHP'nin ve MHP'nin yönetimde söz sahibi olan ekipleri demek ki zayıf, eğer zayıf olmasalardı bu kadar düşük oy almazlardı.  Bunu görüp ben yapamadım belki gençler daha iyi yapar diye geri çekilen olmayınca durum bugünkü gibi olur.

Yine her zaman yazdım Türkiye Cumhuriyetinin en büyük ihtiyacı olan şey makamlarda uzun oturulmamasıdır. Bu yeni Anayasaya konduğunda Türkiye kanatlanmış olacaktır. Seçim kaybeden gitmelidir aynı Avrupa'da olduğu gibi. Hiç kimse makamlara ipotek koymamalıdır. İstediği kadar başarılı olsun yine gitmelidir çünkü yeni gelecek olanın daha başarılı olamayacağını kimse bilemez.

Başarılı olan kalsın sözü bu zamanın sözü değildir, ülkeye büyük zarar veren bir sözdür. Bu ülkenin büyük kısmı genç nüfus, bunları bekletip başarılı diye yaşlıları koltuklara yapıştırmak ülkeye  yapılabilecek en büyük kötülüktür.


İzlenme: 1226
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR