MUHALEFET BOŞLUĞU

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bugün bilhassa Avrupa'da Türkiye'nin 15 Temmuz'da başına gelen darbe teşebbüsü ve tüm diğer olayların muhalefetin zayıflığı nedeni ile olduğu konuşuluyor.

Bugün Türkiye'de muhalefet nerede ise yok. Muhalefet dendiğinde biraz HDP öne çıkıyor diğerleri bitmiş.

 

Her iki muhalefet partiside girdiği her seçimi kaybetmiş, şamar oğlanı gibi olmuş hala duruyorlar.

15 Temmuz darbe kalkışmasının esas sebebi bunun altında yatar. Eğer bir ülkede muhalefet güçlü olursa o ülkede kimse darbe yapmaya teşebbüs değil aklından bile geçirmez.

 

Bakınız sevgili okurlar, Yenikapı da toplanan halkın önünde liderler konuşma yaptılar. Daha başında ben Sayın Cumhurbaşkanının mikrofonu alıp dolaşarak konuşacağını söyledim ve aynen doğru çıktı. Diğerleri kürsüden ayrılmadılar.  Türk halkı bu küçük görülen değişikliği arzu ediyor, artık alışılmış hareketlerden bıkmış usanmış.

 

Cumhurbaşkanı her konuşmasında halkı motive ediyor, muhalefet liderleri uyutuyor.

 

Bu muhalefet liderleri ve ekipleri kaldığı müddetçe Sayın Cumhurbaşkanının liderliğindeki AKP her girdiği seçimi kazanır. Bunu zaten kendileride söylüyor.

 

Muhalefet o derece bitiktir ki artık takati kalmamıştır mutlaka yenilenmeleri şart aksi halde demokrasinin şartları tam olarak yerine gelmemekte. MHP nin daha önce de yazdığım gibi bugün bir seçim olsa  %10 barajı geçeceği bile çok şüphelidir. 19 yıl başında olan bir liderin toplumu ne kadar motive edebileceği hepimizin malumudur.

 

Lütfen yanlış anlamayınız Sayın Kılıçtaroğlu da, Sayın Bahçeli de dürüst, namuslu son derece kibar beyefendilerdir ama benim söylemek istediğim vakitlerini ikisi de çoooktan doldurmuşlardır.  Muhalefet partilerine genç zıpkın gibi halkın nabzını tutabilecek lider ve ekibine ihtiyaç var. Bu liderler en kısa zamanda bulunmadığı takdirde düşüş daha derin olacaktır.

 

Türkiye'nin bugün en büyük sorunu muhalefettir. Bu muhalefetle ne köy olur, ne de kasaba.


İzlenme: 1075
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR