MUHALEFET ADAYLARI‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar şurada yerel seçimlere çok az kaldı ve görünen yine muhalefetin bu sefer eskisinden daha büyük bir yenilgi alacağı. Ülkede bu kadar ciddi ve güvenilir araştırma kurumları var, bunları iktidar kullanıyor ve önünü görüyor ama Muhalefet belkide varlığından bile habersiz.

       Geçenlerde tesadüfen Muğla Üniversitesinde bir işim vardı ve gittim. Kapıda bir kalabalık hatta içlerinde tanıdıklarımda vardı. Kendilerine sorduğumda AKP Akademi toplantısı yapılıyor dediler. Milletvekilleri hatta başka Büyükşehir Belediye Başkanları gelip konuşmalar yapıyor. Bunun aynısını eskiden Amerika'da görmüştüm, ''lessons learned = alınan dersler'' adı altında yeni yetişen siyasi kadrolara eğitim verilirdi, şimdi aynısını AKP yapıyor.

       Muhalefet ne yapıyor? Belediye Başkan adaylarının kamu araştırmasını bile yaptırmıyor, son günlerde kafadan bakkal usulü yapacak, herzamanki gibi. Bugünkü teknolojiyi öğrenemeyen ve kullanamayanın şansı olmaması gerekir.

       Muhalefet partileri bütün ikazlara rağmen yine seçimleri kaybederse gençlerin o zaman Gezi Parkı değil onların Genel Merkezlerinin önünde direnmeleri gerekmez mi?

       Bugünkü ileri teknolojide araştırma kurumları eğer isterler ve üzerine düşerlerse her İl ve İlçe'de hangi kişinin şansının en fazla olduğunu rakkamlarla ispat edebiliyorlar ve bu neticeler eksi-artı %1 veya en fazla 2 yanılmayı geçmiyor.  Eylül ayında Federal Almanya'da yapılacak Genel seçimlerin neticesi bile hemen hemen bugünden belli. Bizde daha çalışmaya bile başlanılmamış.

        Herzaman olduğu gibi yumurtanın kapıya gelmesini bekliyoruz, yumurta çürük çıkarsa o zamanda bir daha seçimlere...

        Bugüne kadar Muhalefet partileri hep öyle yaptı ve halkı geçen seçimlerden daha fazla oy aldık, bu da başarıdır diyerek aldattığını sandı ama aldatamadı. Şimdi bu yerel seçimler Muhalefet partilerinin son kozudur. Kaybetmeleri halinde yerlerine yepyeni siyasi partilerin kurulacağından bu şahısların değişeceğinden hiç şüpheniz olmasın.

        Birde ülkeyi yıllarca muhalefetsiz bırakmalarının hesabını vermeliler.


İzlenme: 1324
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR