MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Alman Gazetecilerle birlikte Marmaris'ten 1 haftalık bir Mavi Yolculuğa çıktık. Yola çıktığımızdan dönene kadar hemen her gittiğimiz yerde Muğla Büyükşehir Belediyesinden şikayet dinledik.

Marmaris'te önce yatçılar şikayete başladı, sonra gittiğimiz Bozburun, Selimiye, Hisarönü körfezi nereye gidersek sanki sözleşmişler gibi şikayet ediyorlardı. Şaşırmadık desem yalan olur.

Önce Marmaris'te Belediye Marina adı altında olan yerde bulunan lokantaların önünde duran şahıslar geçen hemen her turiste laf atarak zaman zaman alay ediyor, zaman zaman da yemek zamanı ise içeri davet ediyor hertürlü şaklabanlığı yapıyorlardı.

Gittiğimiz yerlerde özel yapılmış tahta iskelelere yanaşmak için 500,--TL bile isteyen oldu. Belediyenin iskelelerinde servis yok, pislik götürüyor desem yalan olmaz.

En son Turunça geldik. Elektrik ve su istasyonları birbirine çok uzak, aradaki hiçbir teknede o kadar uzun kablo veya hortum yok.Görevli arıyorsunuz söylenen ''abi Büyükşehire geçeli hiç kimse yok boşuna aranma''.

Bunlar ya kasitli yapılıyor veya gerçekten Büyükşehir hizmet vermiyor değil veremiyor, yetişemiyor. Birde düşünün Fethiye, Güllük gibi yerleri. Muğla gibi coğrafi konumda olan bir yerin tek bir Büyükşehir Belediyesi kumandasında yönetilmesi imkansız görünüyor.

Bundan rahatsızlık gören yatçılardan çok ülkeye döviz getiren turistler oluyor.

Yat turizminin faydaları çok büyük hem tekne ile gelenler para bırakıyor, hemde teknelere verilen inanılmaz günlük fiyatlar.

Devletin bu gibi ülkeye büyük katkıda bulunan turizm sektörüne ayrı bir sistem kurması ve doğru hizmet vermesi gerekir. Belediyelerin işi başlarından aşmış uğraşamıyorlar.

Sahil Güvenlik 1 haftalık gezi süresinde en doğru ve en centilmence hizmet veren olarak gözlemlendi. Geldiler kibarca yanaştılar, kağıtları kontrol ettiler ve teşekkür edip gittiler. Yanlız ortalıkta dolaşan ve kıyılara çok yakın gezen jetskileri kontrol etmemeleri Alman gazetecileri şaşırttı.

Netice olarak denizin temizliği, doğa gerçekten hayran kalınmayacak gibi değil ama hizmet sektörü gerçekten sıfırın altında sıfır.  


İzlenme: 897
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR