MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar şu an Türkiye'nin en büyük geliri hiç şüphesiz Turizmden. Dolar ve Euro ile İngiliz Sterling'inin artması Türkiyeyi yabancılara ucuz gösterdi. Aldığım haberlere göre şimdilik haftada bir yapılan Avrupa-Dalaman uçak seferlerini çoğaltmayı düşünüyorlar.

Turistik bölgelerde yaşayan, kim olursa olsun, her Türk vatandaşının en önemli görevlerinden birisi ülkesinin Turizmine katkıda bulunmaktır. Turizmde yaşanan yanlışları ilgili makamlara duyurmaktır.

Geçen gün Dalamana gideceğim ve Marmaris otobüs garajına gittim. MUTTAŞ yani Muğla Büyükşehir Belediyesinin işlettiği Dalaman otobüsüne bineceğim. Baktım ön sıralarda çanta, eşarp ve bir paket var yani rezerve edilmiş. Oturan yok sadece bırakıp gitmişler.

Boş olan diğer yerlerden birine oturdum ve Dalamana gittik.

Amerika dönüşü tekrar Dalamana geldim ve oradan yine Muttaş otobüsüne bineceğim. Otobüs boş hiç kimse yok. Ama en ön sırada yine bir çanta var, rezerve edilmiş. Biraz sonra şoför geldi ve bilet kesiyor. Hiç sesini çıkarmadı ve biraz sonra bir bayan geldi çantayı alıp oturdu.

Buna benzer olayı ben yine telefonla Muttaş ilgilisine bildirmiştim sıfır reaksiyon, hiçbir haber çıkmadı.

Muttaş Dalaman otobüslerinde koltuk rezervasyonu varsa bildirin halkta gerektiğinde bu hakkını kullansın ama gizli gizli yapılmasın.

Muttaş Dalaman Havaalanı hattına koyduğu otobüslerle şüphesiz bir hizmet yapmak istiyor ama bu hizmetin başı boş yapılamayacağını da bilmesi lazım. Kontrol etmezseniz hiçbir şeyde ve hiçbir zaman başarılı olamazsınız. iyi niyetle yaptığınız şeyler tersine döner ve sizi pişman eder.

40 senedir CHP yi iktidara getirmeyen en önemli faktörlerin başında bu gelir.

Birşey yapınca tam manası ile yapmak, disiplin ve kontrolü eksik etmemek insanı da, toplumları da ileriye götüren en önemli faktördür.

Ülke turizminin en önemli yerlerinden biri olan Marmaris'te Dalaman Havaalanına giden otobüslerin çok daha iyi kontrol edilmesi, isteyenlerin çanta veya eşarp bırakarak koltuk rezervasyonu yapmalarına müsaade edilmemesi gerekir.


İzlenme: 472
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR